خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دست و پا نزنند، اسرائیل نفرین شده

مشرق | سیاسی | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 18:54
اسرائيل،آمريكا،ايران،غيرتي،نفرين،صهيونيست،راهبردي،درگير،مجاز ...

به گزارش مشرق، محمد ایمانی، فعال رسانه، در کانال تلگرام خود نوشت:
دست و پا نزنند؛
اسرائیل نفرین شده است
غربگرایانی که امروز فاز عقلانیت برداشته اند و می گویند نباید با انتقام گرفتن، وارد تله درگیری با اسرائیل شد، همان هایی هستند که چند سال قبل، بی هنگام غیرتی (!) شده بودند و می گفتند ایران باید هر چه سریع تر به افغانستان حمله کند و با طالبان بجنگد!
ماجرا در آن زمان، ربط مستقیمی به ما نداشت و آمریکا پس از سال ها سرشکستگی و هزینه دادن نافرجام، افغانستان را تخلیه کرده بود.
اما اکنون اسرائیل، چند فرمانده نظامی ما را در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق به شهادت رسانده است.
آیا عجیب نیست که غربگرایان -چه آنها که مامور و مزدورند، و چه کج فهمان و بازی خوردگان- در هر موضع گیری، دقیقا همان می گویند که اقتضای منافع و نقشه های آمریکا و اسرائیل است؟!
اگر آمریکا بخواهد ایران را با کشور همسایه درگیر کند، اینها بلافاصله غیرتی می شوند و بدون آن که حاضر باشند خودشان بجنگند، در شیپور جنگ می دمند؛ اما اگر اسرائیل، نگران اقدام ایران به تلافی ترور فرماندهانش باشد، خواستار بی عملی می شوند.
البته این حرف که با آمریکا و اسرائیل درگیر نشوید و گزک دست شان ندهید، مربوط به امروز و دیروز نیست.
اگر مردم و نظام می خواستند به طوطیان مقلّد واشنگتن و لندن و تل آویو اعتنا کنند، نه انقلاب می کردند و شاه و حامیان غربی اش را بیرون می کردند؛
و نه آمریکا را در منطقه به هزیمت می کشاندند، و اسرائیل را به نقطه بی بازگشتی می رساندند که ده ها سیاستمدار ارشد صهیونیست، درباره جدی بودن تکرار "نفرین ۸۰ سالگی حکومت یهود" و ندیدن چند سال آینده هشدار بدهند.
اصل مجازات، همین روندی است که پیوسته انجام شده است: تنگ تر کردن حلقه محاصره، زدن ضربات راهبردی پیاپی و راندن اسرائیل به لبه پرتگاه.
اما این حرکت راهبردی، مانع از مجازات صهیونیست ها به خاطر جنایات اخیر در غزه و سوریه و لبنان نخواهد شد.
*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.