خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قرارگاه جهش تولید با 12 کمیته در البرز تشکیل می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 18:53
استاندار البرز از تشکیل قرارگاه جهش تولید با مشارکت مردم خبر داد.
استان،البرز،دبيري،قرار،مديران،اداره،عبداللهي،مشاركت،دولت،است ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مجتبی عبداللهی استاندار البرز در اولین جلسه شورای اداری استان البرز که ظهر امروز در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به بنیان های نظریه شعار سال، نظامی که تمامی اقتدار خود را از مردم می گیرد نمی تواند در اقتصاد، مردمدار نباشد، لذا با توجه به شعار و راهبرد مقام معظم رهبری اعتقاد داریم مردم اساس، پایه گذار، تصمیم ساز و تصمیم گیر هستند.
وی با بیان اینکه در جلسات آتی در خصوص شعار سال و اقداماتی که باید در دستور کار قرار گیرد، مشروح بحث و گفتگو خواهد شد، افزود: توجه دولت محترم سیزدهم به مشارکت های مردم و اقدام در جهت ایجاد بسترهای مشارکت مردم بر کسی پوشیده نیست.
استاندار البرز گفت: تصمیم ویژه ای که در استان در دستور کار قرار گرفته، تشکیل قرارگاه جهش تولید با مشارکت مردم در البرز راه‌ اندازی می شود و اقدامات و برنامه های استان در خصوص شعار سال تهیه و تدوین و مسئولیت ها مشخص شده است.
وی افزود: راه‌اندازی قرارگاه اجتماعی استان تجربه ای بسیار خوب و عامل رضایتمندی مردم شد و بر این اساس در رابطه با شعار سال نیز چنین عملیات و اجرایی در دستور کار قرار می گیرد.
عبداللهی با بیان اینکه 12 کمیته ذیل قرارگاه جهش تولید با مشارکت مردم پیش بینی شده، گفت: کمیته های صنعت، خدمات و احیای واحدهای غیرفعال به دبیر اداره کل صمت، مشارکت های مردمی به دبیری دستیار مردمی سازی دولت در استان، افزایش تولید به دبیری اداره کل امور اقتصادی، افزایش صادرات به دبیری اتاق بازرگانی استان، کشاورزی و منابع طبیعی به دبیری اداره کل جهاد کشاورزی استان، تعاونی و مشاغل خانگی و مشارکت بانوان به دبیری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته ارتقا بهره وری به دبیری سازمان مدیریت برنامه ریزی، اقتصادی و بانکی به ریاست اداره کل اقتصاد و دارایی، دانش بنیان خلاق و نوظهور و ارتباط صنعت و دانشگاه به دبیری پارک علم و فناوری، آموزش، مهارت و توانمندسازی به دبیری اداره کل فنی و حرفه ای، گردشگری و اقتصاد توریسم به دبیری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اطلاع رسانی و رسانه ای که دبیری آن می تواند مشترک باشد؛ در این قرارگاه فعالیت خواهند داشت.
وی افزود: به طور قطع در این مسیر از نظرات صاحب نظران استفاده می شود و تغییرات لازم صورت می‌گیرد.
استاندار البرز با بیان اینکه سال گذشته توفیقات بسیاری حاصل شد و باید تداوم و استمرار توفیقات در دستور کار مدیران استان قرار گیرد، گفت: سال بسیار مهمی را در پیش داریم و هر چه سال گذشته تلاش کردیم امسال باید مضاعف شود.
وی با اشاره به برگزاری جلسه خادمان دولت سیزدهم به ریاست دکتر رئیسی رئیس جمهور محترم، گفت: کارهایی که انجام شده پیوست رسانه ای، تبیینی و فرهنگی داشته باشند، در شوراهای اداری سراسر کشور بازنگاهی به ماموریت های سازمانی و ارائه راهکار برای نقش دادن به مردم صورت گیرد، ارتباط با نخبگان همواره مورد تاکید است.
وی ادامه داد: این قرارگاه می بایست حداقل ماهی یک بار نشست برگزار کندو در راستای تلاش برای حفظ و ارتقا سلامت اداری و مبارزه با هر گونه اقدامات ناسالم صورت گیرد، مجوزها و امضاها باید با دقت همراه باشد، جلوگیری از همایش های پرخرج شود، با قاچاق کالا که خنجری از پشت بر تولید و اقتصاد است، مبارزه شود، اعطای سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی که بانک ها باید به صورت ویژه در این امر فعال باشند.
استاندار البرز ادامه داد: کارهای غیرمولد باید جلوگیری شود، زنجیره تولید، تامین تا مصرف باید مورد نظارت جدی قرار گیرد، وحدت و انسجام در کشور در دولت، مجلس و مردم حفظ شود، نشاط سیاسی باشد ولی نزاع سیاسی هرگز، با اجرای ابرپروژ و طرح های دولت باید امید و اعتماد را در مردم زنده کرد؛ از جمله تاکید ریاست محترم جمهوری در سال جدید بود.
وی با تاکید بر اینکه ماموریت خدمتگزاری مردم بر دوش ما است، گفت: باید طبق منویات مقام معظم رهبری این تکلیف را بدرستی ادا کنیم.
عبداللهی افزود: خدا را شاکریم که امسال با مدیریتی که صورت گرفت و تلاش های نیروی انتظامی، اداره کل میراث فرهنگی و مسئولان مربوطه امسال در تعطیلات نوروزی تصادف منجر به فوت در درون شهری نداشتیم و برون شهری نیز متاسفانه 2 نفر فوت کردند که سال گذشته در این ایام 11 نفر بود.
وی گفت: امسال یکی از 5 استان پرتردد با اقامت یک میلیون نفری در استان بودیم.
استاندار البرز افزود: اولین استانی هستیم که 21 درصد کاهش جرائم در سال گذشته داشتیم و این رقم در کل کشور 4 درصد کاهشی بوده که از این میزان 3 درصد سهم البرز است.
عبداللهی گفت: روز قدس را در پیش داریم از تمامی مدیران و مردم شریف استان دعوت می شود تا با توجه به اهانت دشمنان به سرداران رشیدی همچون سردار زاهدی و رحیمی، بار دیگر انزجار و خشم خود را در راهپیمایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به دشمنان نشان دهند.
وی در پایان گفت: امید است سال جدید را پرتوان آغاز کنیم و منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی ) و سیاست های دولت محترم سیزدهم در این راستا را با انرژی مضاعفی دنبال کنیم و کارنامه شایسته ای را از خود بجای بگذاریم.
وی افزود: تدوین برنامه دستگاه ها بر مبنای شعار سال و اهداف ترسیمی در هر اداره ای، برش فعالیت ها در راستای منویات مقام معظم رهبری احصا و اعلام شود.
عبداللهی گفت: توسعه دولت هوشمند از جمله امور مهم برای شفاف سازی، پیشگیری از فساد اداری و تسهیل خدمات به مردم باید با جدیت اجرایی شود.
وی با تاکید بر ضرورت اشاعه فرهنگ حرکت جهادی در تمامی ادارات، افزود: مدیران باید با نگاه انقلابی
برنامه ریزی جهش، ارتقا و افزایش بهره وری که از جمله موارد ارزیابی نهاد ریاست جمهوری است، ویژه در دستور کار قرار دهند.
این مسئول با بیان اینکه، رتبه بندی امور مدیران براساس سنجش از سوی مردم صورت گیرد، گفت: رفع موانع تولید و تسهیل امور مردمی سازی و تکریم مردم،
استفاده از ظرفیت نخبگان و صاحب نظران و استفاده از ظرفیت های مردمی، تعاونی ها و نهاد، توجه ویژه به شاخص های اقتصادی، موضوع مولدسازی که باید در برنامه استان قرار گیرد چراکه فرصتی برای توسعه، تقویت و ارتقا زیرساخت های استان است، نهضت ملی مسکن که در میانه راه رتبه های اول را کسب کردیم اکنون باید در حوزه ساخت مسکن نیز باید حائز رتبه های برتر کشور شویم، از جمله اهداف استان در سال جدید محسوب می‌شود.
وی گفت: مدیران باید در خصوص تخصیص اعتبارات از وزارتخانه های مربوطه برای پیشبرد پروژه های استان پیگیری جدی داشته باشند.
عبداللهی افزود: سال گذشته 14 هزار میلیارد تومان درآمد برای استان تکلیف شده بود که به 18 هزار میلیارد تومان رسید و جزو استان های نخست کشور در افزایش درآمد ها شدیم.
وی گفت: با توجه به این امر طی دیدارها و مکاتبات صورت گرفته، توانستیم بودجه استان را هزار میلیارد تومان افزایش دهیم تا در پروژه های مهم صرف شود و در تلاش هستیم که این رقم را افزایش دهیم.
عبداللهی افزود: قرارگاه اشتغال استان باید با تلاش ویژه ای دنبال شود و اهداف و برنامه ها پیگیری شود
موضوعات مربوط به جوانان بسیار مهم است و تمامی مدیران باید مشاور جوان داشته باشند و از ایده های خلاقانه آنها در تصمیم سازی ها استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه ازدواج، اشتغال، مسکن و تسهیلات جوانان را به صورت ویژه مورد حمایت قرار گیرد، گفت: از مدیران استان انتظار می‌رود که در این رابطه تمرکز کنند.
استاندار البرز با بیان اینکه، مرحله دوم انتخابات در 21 اردیبهشت برگزار می‌شود، افزود: ضمن قدردانی از مدیران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات در دور اول، صحت و سلامت انتخابات در استان البرز نیز محقق شد.
وی گفت: مردم پای کار آمدند و ما از این پس باید با قدرشناسی از حضور آنها باید خدمتگزارانی پرتلاش تر باشیم، از مدیران انتظار می‌رود که علاوه بر مسئولیت ها و تکالیف ذاتی خود، برای توسعه استان و کسب رضایتمندی مردم با اهتمام بیشتری وارد میدان شوند.
عبداللهی افزود: افزایش مشارکت مردم استان البرز نسبت به دور قبل نشان می دهد که تبلیغات گسترده دشمنان برای ممانعت از حضور پرشور مردم بی اثر بوده و مردم همچنان به نظام و خدمتگزاران خود اعتماد دارند.
وی گفت: انتخابات دور دوم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید همچنان با توجه به منویات مقام معظم رهبری مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت را اصل قرار دهیم.
استاندار البرز افزود: دیدار های چهره به چهره با مردم را حتما در برنامه هفتگی خود قرار دهید و از تمام اختیارات خود برای حل مسائل و مشکلات مردم استفاده کنید.
انتهای پیام/