خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گلایه نماینده مجلس از وضعیت جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 18:53
نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام از بی توجهی به جاده های ناایمن کهگیلویه و بویراحمد انتقاد کرد و گفت: چه کسی پاسخگوی سهل انگاری مسئولان و متولیان امر است.
تنگ،جاده،كهگيلويه،خيز،نقاط،حادثه،چرام،موحد،خوزستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چرام، حجت الاسلام سیدمحمد موحد ظهر امروز در بازدید از تنگ پیرزال اظهار داشت: جاده ناامن تنگ پرزال به خانواده‌های زیادی را داغدار کرده ولی هنوز مسئولان و متولیان امر نتوانسته‌اند برای ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز این مسیر تدبیری کنند و تنها به حرف‌های بدون عمل بسنده می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه جاده باغچه سادات به نوعی یک جاده ملی بوده زیرا مورد استفاده بخشی از مردم استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان قرار می‌گیرد، عنوان کرد: ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه خیز این جاده باید به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچمنین مجموعه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه به دلیل ناایمن بودن، حوادث زیادی در این مسیراتفاق افتاده و در تازه ترین اتفاق خانمی جان خود را ازدست داد، افزود: باتوجه به استراتژیک بودن جاده دهدشت-چرام-یاسوج از طریق سرفاریاب، ساماندهی این محور از خواسته‌های به حق مردم کهگیلویه بزرگ و استان‌های مجاور مثل خوزستان است که تلاش می‌شود در کمترین زمان ممکن به اتمام برسد.
نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام با بیان اینکه برای برون رفت از این وضعیت باید مشکل به شکل اساسی حل گردد، ادامه داد: پروژه احداث واریانت نقاط حادثه خیز تنگ پیرزال را حذف می‌کند و طبق رایزنی با مسئولان استان، هردو پل حادثه خیز تنگ پیرزال حذف می‌شود.
موحد یادآور شد: انتظار می‌رود که دستگاه‌های ذیربط هرچه سریعتر نسبت به مشخص کردن پیمانکار و شروع عملیات اقدام کنند و برای پروژه واریانت تنگ پیرزال 15 میلیاردتومان اختصاص یافته و شرکت گاز باید درچارچوب مسئولیت‌های اجتماعی به این مسیر توجه ویژه‌ای داشته باشد.
انتهای پیام/.