خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جابه‌جایی بیش از ۱۹ هزار نفر در شب‌های قدر با مترو تهران

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 18:31
سرپرست شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از جابه‌جایی بیش از ۱۹ هزار نفر در شب‌های قدر با مترو تهران خبر داد.
مترو،تهران،شب،مسافر،قدر

رضا محمد نژاد سرپرست شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه مترو تهران و حومه همواره سعی کرده است با استفاده از حداکثر ظرفیت و امکانات موجود با خدمات‌دهی ویژه در مناسبت‌های مذهبی و ملی در کنار شهروندان باشد، گفت: در لیالی قدر امسال به منظور تسهیل تردد شهروندان برای حضور در مراسم احیا، سرویس‌دهی شبانه در مترو تهران در نظر گرفته شد.
سرپرست شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: در هر شب با تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت بهره‌برداری مترو تهران ۱۶ حرکت در هر شب به برنامه قطارهای خطوط مترو تهران اضافه شد.
وی با اشاره به اینکه در اولین شب سرویس‌دهی در شامگاه روز جمعه ۱۰ فروردین ماه ۱۴۰۳، ۶ هزار و ۵۰۰ مسافر از ساعت ۲۳ تا ۲ بامداد روز بعد، شنبه ۱۱ فروردین از مترو، استفاده کردند، گفت: در شب قدر ۲۱ ماه مبارک رمضان هم سرویس‌دهی شبانه از ساعت ۲۳ تا ۲ بامداد روز بعد در خطوط یک، دو، سه، چهار، شش و هفت مترو تهران بافاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار انجام شد که ۵ هزار و ۷۰۰ مسافر با مترو تهران به مقاصد خود سفر کردند.
محمد نژاد در پایان از جابه‌جایی ۷ هزار و ۵۸۵ مسافر در شب قدر ۲۳ ماه مبارک رمضان خبر داد و خاطرنشان کرد: مجموعاً ۱۹ هزار و ۷۸۵ مسافر در لیالی قدر امسال با افزایش ۲۸۸ حرکت فوق‌العاده جابه‌جا شده‌اند.