خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار مصر در مورد توسل رژیم صهیونیستی به سلاح گرسنگی در غزه

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 18:24
مصر نسبت به توسل رژیم اسرائیل به سلاح «گرسنگی» و حمله به رفح هشدار داد.
مصر،فلسطين،عرفي،غزه،هرگونه،محمد،تاكيد،اشغالگر

محمد مصطفی عرفی، نماینده دائم مصر در اتحادیه کشور‌های عربی، بر مخالفت قاطع قاهره با هرگونه تلاش برای آواره کردن مردم فلسطین از نوار غزه تاکید کرد.
طبق گزارش روسیا الیوم، مصر همچنین اظهارات اسرائیل در مورد تهاجم زمینی به شهر رفح را که باعث فاجعه بزرگی می‌شود، محکوم کرد.
محمد عرفی در سخنرانی خود در نشست فوق العاده شورای اتحادیه کشور‌های عربی در سطح نمایندگان دائمی گفت: موضع مصر محکم است و هرگونه تلاش نیرو‌های رژیم اشغالگر برای جدا کردن نوار غزه از کرانه باختری را رد می‌کند.
او با تاکید بر اینکه اسرائیل به دنبال استفاده از سلاح گرسنگی در جنگ علیه مردم فلسطین است، اعلام کرد که مصر به نقش خود در کمک رسانی به مردم فلسطین برای کاهش بار این محاصره ادامه می‌دهد.
نماینده مصر گفت: تعداد شهدای جنگ غزه به حدود ۳۲ هزار نفر رسیده است که نشان دهنده سقوط شدید حقوق بین الملل و یادآور کشتار‌های شنیع رخ داده در قرون وسطی است.
محمد عرفی در ادامه نسبت به هرگونه تجاوز و جنایت نیروهای رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین در مسجد الاقصی هشدار داد و بر حمایت مصر در همبستگی با آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان در زمینه ارائه خدمات اولیه به فلسطینی‌ها تاکید کرد.