خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پاپ فرانسیس بار دیگر خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 17:53
رهبر کاتولیک‌های جهان با ابراز تاسف نسبت به کشته شدن امدادگران در حمله هوایی رژیم اسرائیل، بار دیگر خواستار آتش‌بس فوری در غزه و دسترسی کامل به کمک‌های بشردوستانه شد.
غزه،بشردوستانه،سازمان،پاپ،برقراري،دسترسي

خبرگزاری رویترز گزارش داد، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (چهارشنبه) اظهار داشت: «از کشته شدن امدادرسانان در هنگام توزیع کمک‌های بشردوستانه در غزه، متاسف هستم و برای آنها و خانواده‌هایشان دعا می‌کنم.»
رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین نسبت به گسترش درگیری‌ها در غزه هشدار داد.
پاپ تاکنون بار‌ها خواستار برقراری آتش‌بس فوری در غزه، تبادل اسرا و دسترسی مردم غزه به کمک‌های بشردوستانه شده بود.
سازمان غیردولتی «آشپزخانه مرکزی جهانی» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات اسرائیل در روز دوشنبه برابر با اول آوریل ۲۰۲۴ در غزه باعث کشته شدن هفت امدادگر این سازمان شده است.
باوجود تصویب قطعنامه الزام‌آور در شورای امنیت سازمان ملل و درخواست جامعه جهانی برای برقراری آتش‌بس در غزه و فراهم شدن زمینه دسترسی مردم این باریکه به کمک‌های بشردوستانه، رژیم صهیونیستی کماکان به بمباران و کشتار در این منطقه ادامه می‌دهد.
وزارت بهداشت غزه تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» تاکنون، ۳۲ هزار و ۹۷۵ فلسطینی در غزه شهید و ۷۵ هزار و ۵۷۷ نفر هم مجروح شدند.
منبع: ایرنا