خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

یمن: غافلگیر‌ی‌های نظامی بزرگ در راه است - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 17:13
محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت که غافلگیر ی های نظامی بزرگ در راه است و آن را در چارچوب رسانه های مشخص پخش می کنیم.
يمن،نيروهاي،شوراي،سياسي،مسلح،عمليات،نظامي،عضو،غزه،سرخ،ياري

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن امروز چهارشنبه گفت که غافلگیری‌های نظامی فراوانی در راه است.
عضو شورای عالی سیاسی یمن افزود: عملیات‌های نظامی انجام می‌دهیم و آن را در چارچوب راهبرد رسانه‌های مشخص مخفی کرده و افشا نمی‌کنیم.
این عضو شورای عالی سیاسی دولت نجات ملی یمن تصریح کرد: اشغال بخشی از سرزمین‌مان توسط دشمن، مانع هدف ما در یاری رساندن به مردم فلسطین نخواهد شد.
عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: ما می‌توانیم اهداف خود در دفاع از کشورمان و یاری فلسطین، از ساحل دریای سرخ یا خارج از آن را محقق کنیم.
الحوثی افزود: به یاری خدا و از طریق توسعه عملیات نیروهای مسلح‌ خود، هیمنه نظامی آمریکا و ادعای توانمندی‌های تسلیحاتی آن را درهم شکستیم.
پیش‌تر سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور در دو عملیات منحصربه فرد یک کشتی و ناوشکن‌های آمریکایی را با 37 پهپاد در دریای سرخ و خلیج عدن هدف قرار داده‌‌ است.
«مهدی المشاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن با اشاره به اینکه صنعا همواره به دنبال صلح بوده و سران ائتلاف متجاوز باید در مسیر صلح حرکت کنند تاکیدکردکه تجاوزات وحشیانه علیه غزه باید متوقف گردد و تنها راه برای توقف عملیات‌های یمن، پایان دادن به جنگ نسل‌کشی علیه غزه است.
اعتراف آمریکا به بازدارنده بودن عملیات نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ
از سوی دیگر، نماینده آمریکا در امور یمن در اعتراف به بازدارنده و موثر بودن عملیات نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های رژیم صهیونیستی و کشتی‌های مرتبط با این رژیم مدعی شد که رفتارهای یمنی‌ها، جان غیرنظامیان را در خطر قرار داده و سرازیر شدن کالاهای اساسی در تمام جهان را مختل کرده است.
این مقام آمریکایی ادعا کرد که یمنی‌ها ادعا می‌کنند که رفتارها و اقداماتشان پاسخ به نزاع در غزه است، ولی حملات آنها فقط به ساکنان منطقه آسیب می‌رساند.
وی در عین حال گفت ما راه حل دیپلماتیک را ترجیح می‌دهیم و می‌دانیم که هیچ راه حل نظامی وجود ندارد.
انتهای پیام/