خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

درخواست حزب آلمانی برای تحریم تسلیحاتی علیه رژیم صهیونیستی

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 17:13
بنیانگذار یک حزب تازه تأسیس در آلمان با توجه به جنایت های رژیم صهیونیستی در نوار غزه تحریم تسلیحاتی علیه این رژیم را از دولت فدرال آلمان درخواست کرد.
غزه،اسرائيل،آلمان،رژيم،بشردوستانه،صحرا،تسليحاتي،تسليحات

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل" آلمان، صحرا واگنکنشت، بنیانگذار حزب تازه‌تأسیس BSW در آلمان در سخنانی خواستار تحریم فوری تسلیحاتی علیه اسرائیل شد.
واگنکنشت روز سه‌شنبه در سخنانی گفت: کشته‌ها در غزه و حملات اسرائیل به کشورهای همسایه باید فوراً پایان یابد.
وی تأکید کرد: این واقعیت که کارکنان سازمان‌های بین‌المللی کمک‌رسانی که می‌خواستند گرسنگان غزه را سیر کنند مورد هدف حمله ارتش اسرائیل قرار گرفتند باید عواقبی داشته باشد.
صحرا واگنکنشت، رئیس این حزب تازه‌تأسیس در آلمان همچنین گفت: ازآن‌جایی که اسرائیل در برابر همه درخواست‌ها مقاومت می‌کند و قوانین بین‌المللی بشردوستانه را زیر پا می‌گذارد، دولت فدرال آلمان باید با تحریم تسلیحاتی به این مسئله واکنش نشان دهد.
وی افزود: این مسئله که از یک سو کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی برای نوار غزه سازماندهی می‌شود، در حالی که از سوی دیگر کشورهای غربی برای ادامه کشتار زنان و کودکان به این رژیم تسلیحات می‌دهند، اقدامی عمیقاً ریاکارانه است، این حداقل دخالت غیرمستقیم در جنایات جنگی توسط اسرائیل است.
به‌گفته این سیاستمدار آلمانی پارلمان آلمان باید هفته آینده تصمیم بگیرد که آیا می‌توان به روند ارسال تسلیحات برای جنگ غزه ادامه داد یا خیر.
اخیراً هفت تن از کارمندان سازمان امدادرسانی World Central Kitchen (WCK) در حمله هوایی رژیم صهیونیستی در نوار غزه کشته شدند.
این سازمان کمک‌رسانی صبح روز سه‌شنبه مرگ کارکنان خود را تأیید کرد، ارتش رژیم صهیونیستی هم به ارتکاب این جنایت اذعان کرده است.
انتهای پیام/+