خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انهدام باند سارقان خودرو

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 16:36
سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یکی از اعضای باند ۳ نفره سارقان حرفه‌ای خودرو در گشت زنی‌های انتظامی خبرداد.
پليس،خودرو،سركلانتر،متهمان،ماموران،پيشگيري،پايتخت،مافي

سرهنگ حسین مافی سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: سیزدهم فروردین ماه ماموران کلانتری ۱۳۳ شهرزیبا در محدوده اتوبان"باکری" تهران در حال گشت‌زنی بودند که یک دستگاه خودروی پراید سفید با سه سرنشین که پلاک آن به طرز ماهرانه‌ای مخدوش شده بود، برخورد کردند و همین سرنخ کافی بود تا ماموران دستور ایست وسیله نقلیه مذکور را صادر کنند.
سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: متهمان پس از مشاهده گشت پلیس بلافاصله به طرز خطرناکی بدون اینکه به هشدار‌های پلیس توجهی کنند از محل متواری شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با آغاز عملیات تعقیب و گریز ادامه داد: ماموران پلیس با ایجاد طرح مهار، پس از طی مسافتی نهایتا موفق شدند خودرو را متوقف و یکی از متهمان را دستگیر کنند.
سرهنگ مافی بیان کرد: متهم پس از انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت خودرو در ساعات پایانی شب در خیابان‌های خلوت و سرقت‌های مشابه دیگر با همکاری همدستان متواری اش اعتراف کرد.
این مقام انتظامی افزود: از خودرو متهمان آلات و ادوات سرقت کشف و متهم به دادسرا معرفی و دستگیری ۲ نفر همدست دیگر وی در دستور کار پلیس قرار گرفت.
سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت در پایان به مردم توصیه کرد، هنگام پارک خودرو حتما از قفل بودن تمامی درب‌های خودرو و بالا بودن شیشه‌ها مطمئن بوده و نسبت ارتقای کیفیت قفل درب‌های خودرو اقدام کنید.