خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چالش بزرگ پلیس آلمان در تامین امنیت مسابقات قهرمانی اروپا

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 16:36
رئیس اتحادیه پلیس فدرال آلمان تامین امنیت مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در تابستان جاری را چالش بزرگی برای نیروهای خود دانسته و از کمبود پرسنل به ویژه در تامین امنیت های مرزی خبر داد.
آلمان،فدرال،پليس،كشور،فرانسه،وزير،مسابقات،پاريس،المپيك،قهرما ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "تاگس اشپیگل" آلمان در مطلبی نوشت: پلیس فدرال آلمان در رابطه با امنیت مرزی با چالش‌های بزرگی مواجه است.
آندریاس روسکوف از اتحادیه پلیس فدرال آلمان هشدار می‌دهد که این نهاد از نظر پرسنل به مرزهای محدودیت خود رسیده است".
به این ترتیب نهادهای امنیتی آلمان در ماه‌های آینده با چالش‌های بزرگی مواجه خواهند شد.
از آنجا که مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا هدف احتمالی حملات از اواسط ژوئن در نظر گرفته می‌شود، مقامات در حال برنامه ریزی برای مقابله با تروریسم هستند.
مسابقات قهرمانی اروپا بین 14 ژوئن تا 14 جولای در استادیوم های ده شهر بزرگ آلمان از جمله برلین برگزار می شود.
آندریاس روسکوف، رئیس اتحادیه پلیس فدرال آلمان (GdP) در این باره به به تاگس اشپیگل گفت: پلیس فدرال برای مسابقات قهرمانی اروپا ممنوعیت مرخصی را برای نیروها در دستور کار قرار خواهد داد.
روسکوف انتظار دارد که پلیس فدرال آلمان به ویژه در مرزهای هلند، فرانسه، بلژیک و لوکزامبورگ وظیفه کنترل های بیشتری را بر عهده بگیرد.
نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال آلمان اعلام کرده بود که کنترل‌ها در تمام کشورهای همسایه کمی قبل از مسابقات اعمال خواهد شد.
این بازرسی‌ها و تشدید کنترل‌ها در مرزهای خارجی آلمان، که بر اسلامگرایان افراطی و هولیگان ها متمرکز است، بار اضافی را برای پلیس فدرال آلمان به همراه دارد.
روسکوف این شکایت را مطرح می‌کند که پلیس فدرال فاقد تجهیزات برای پست‌های بازرسی سیار است.
وی افزود: «به طور کلی، ما از نظر پرسنلی به مرزهای محدودیت خود می‌رسیم.
فایزر پیش از این هم گفته بود که امنیت مسابقات قهرمانی اروپا در آلمان "اولویت اصلی" است.
وزیر کشور آلمان همچنین اظهار داشته که همین امر در مورد بازی‌های المپیک تابستانی در فرانسه نیز صدق می‌کند.
بازی‌های المپیک از 26 جولای تا 11 آگوست در پاریس برگزار می‌شود.
وزیر کشور آلمان گفت که با توجه به پیاپی بودن دو رویداد مهم ورزشی وی و ژرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه بر "همکاری نزدیک" بین نهادهای امنیتی توافق کردند.
وزیر کشور آلمان توضیح داد: نیروهای پلیس آلمان در المپیک پاریس و پلیس فرانسه در مسابقات قهرمانی اروپا در آلمان مستقر خواهند شد.
با وجود همکاری نزدیک مقامات امنیتی دو کشور، پس از حمله تروریستی داعش به سالن کنسرت در حومه مسکو که در آن بیش از 140 نفر کشته شدند، واکنش‌های متفاوتی در آلمان و فرانسه وجود داشت.
وزیر کشور آلمان بعد از این حادثه تروریستی گفت: خطر حملات تروریسم افراطی در آلمان "حاد" باقی مانده است.
در فرانسه، سطح هشدار ترور پس از حمله تروریستی در حومه مسکو به بالاترین سطح افزایش یافت.
پیامد این حمله تروریستی همچنین از جمله برنامه ریزی شده است که پلیس فدرال آلمان در ایمن سازی خانه آلمان در استادیوم راگبی پاریس - محل ملاقات ورزشکاران آلمانی - در طول بازی های المپیک مشارکت داشته باشد.
فائزر و همتای فرانسوی اش دارونین قبلاً در اواسط ماه گذشته میلادی و زمانی که وزیر آلمانی در جلسه کابینه پاریس شرکت کرد، در این مورد به توافق رسیده بودند.
آلمان تنها کشوری نیست که از فرانسه در تامین امنیت بازی های المپیک حمایت می کند.
بر اساس اطلاعات وزارت کشور پاریس، فرانسه پیش از این از 46 کشور جهان خواسته بود تا 2185 افسر پلیس را در ابتدای سال جاری میلادی اعزام کنند.
واحدهایی که در هر دو رویداد ورزشی مستقر خواهند شد شامل واحد عملیات فرانسه-آلمان (DFEE) است که تیم‌های هر دو کشور در آن همکاری می کنند.
DFEE متشکل از افسران ژاندارمری ملی فرانسه و پلیس فدرال آلمان است.
فایزر همچنین اعلام کرده که نهادهای امنیتی در برابر حملات سایبری احتمالی نیز مسلح می شوند.
اخیراً، کلودیا پلاتنر، رئیس اداره فدرال امنیت اطلاعات (BSI)، نسبت به شکاف های خطرناک در دفاع آلمان در برابر حملات هکری در مقیاس بزرگ هشدار داد.
پلاتنر به تاگس اشپیگل گفت: تاکنون هیچ گزارش وضعیت مشترکی از سوی دولت های فدرال و ایالتی و هیچ ساختاری که توانایی هماهنگی در چنین بحرانی را تضمین کند، وجود ندارد.
انتهای پیام/