خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چند مصوبه امروز دولت در حوزه حمایت از نخبگان

تسنیم | سیاسی | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 16:35
سخنگوی دولت گفت: آیین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر در دستگاه های اجرایی اصلاح شد تا حمایت مؤثرتری از این نخبگان داشته باشیم.
حوزه،نفت،دولت،پارك،فناوري،حمايت،وزارت،پرديس،بنيان

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در خبرنگاران، بیان کرد: در جلسه امروز آیین‌نامه فعالیت‌های حوزه خدمات عمومی که خدمات به مردم ارائه می‌شود، به تصویب رسید؛ به‌گونه‌ای که در حوزه‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، ورزشی و فرهنگی و غیره که لازم است ساخت و سازهایی در این حوزه‌ها انجام گیرد، آنان از پرداخت حق بیمه کارگران ساختمانی معاف شدند، تا هزینه تمام‌شده این ابنیه‌ها کاهش یابد.
البته به شرط آنکه به‌صورت دائمی در اختیار این حوزه‌ها باشند.
وی افزود: امروز اولین اساسنامه یک سازمان توسعه‌ای برای یک پارک علم و فناوری پردیس به تصویب رسید که بر این اساس پارک علم و فناوری پردیس این مجوز را دریافت کرد که بتواند در همه حوزه‌های مالی، سرمایه‌گذاری، مشارکت اقتصادی برای تامین مالی برای توسعه این پارک فعالیت اقتصادی تحت یک شرکت مستقل عمل کند.
سخنگوی دولت اضافه کرد: هم‌چنین امروز سه آیین‌نامه دیگر در حوزه نخبگان داشتیم.
آیین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادهای برتر در دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد تا حمایت مؤثرتری از این نخبگان داشته باشیم.
دو آیین‌نامه دیگر در حوزه وزارت کشور و وزارت نفت اصلاح شد و موانع پیش راه آنها برداشته شد.
بهادری‌جهرمی گفت: وزارت نفت مکلف شد نسبت به ایجاد و راه اندازی و تکمیل زنجیره ارزش مجتمع‌های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در داخل کشور اقدام کند یا از طریق صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، سازوکاری برای انواع ضمانتنامه‌های قراردادی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در حوزه صنعت نفت داشته باشد تا با سرعت بیشتری برای جهش تولید از مجموعه‌های تولیدی داخلی به‌ویژه مجموعه‌های دانش بنیان حمایت داشته باشند.
انتهای پیام/