خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معدوم کردن 1.6 تن فرآورده پروتئینی غیربهداشتی در بوشهر

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 16:35
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به طرح تشدید نظارت های بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان گفت: در اجرای این طرح بیش از 1.6 تن فرآورده خام پروتئینی غیربهداشتی در استان بوشهر معدوم شد.
استان،بوشهر،طرح،دامپزشكي،تن،غيربهداشتي،بهداشتي

مهدی تنگستانی‌مکان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا اشاره به اجرای طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی استان بوشهر در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: این طرح از 19 اسفند تا 14 فروردین در استان اجرایی شد.
وی نظارت بر کشتارگاه‌های طیور را یکی از اهداف این طرح دانست و بیان کرد: در 25 روز اجرا طرح یادشده یک میلیون و 648 هزار قطعه مرغ به وزن 2 هزار و 765 تن کشتار و به بازار عرضه شد.
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از کشتار یک‌هزار و 633 راس دام در استان خبر داد و اضافه کرد: در مدت اجرا طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی 77.6 تن گوشت قرمز به بازار عرضه شد.
تنگستانی‌مکان با اشاره به 4 هزار و 401 بازدید از مرکز عرضه و توزیع مواد بهداشتی و فرآورده‌های دام و طیور گفت: در این راستا بیش از 3.3 تن فرآورده خام غیربهداشتی جمع‌آوری و ضبط شد.
وی از معدوم کردن یک تن و 613 کیلوگرم فرآورده خام پروتئینی غیربهداشتی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این مدت تمام مواد غذایی پروتئینی در سطح استان بوشهر مورد بررسی و نظارت قرار گرفت و محموله‌های غیربهداشتی جمع‌آوری شد.
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت هرگونه ابهام و یا مشاهده تخلف مراتب را به سامانه ارتباط مردمی دامپزشکی به شماره 1512 اطلاع‌رسانی کنند.
انتهای پیام/190/