خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 25 فروردین 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیش‌بینی‌پذیر شدن اقتصاد الزامی برای جهش تولید - تسنیم

تسنیم | اقتصادی | چهارشنبه، 15 فروردین 1403 - 16:13
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به الزامات تحقق شعار سال گفت: دولت در گام نخست باید برنامه خود را ارائه دهد و نقاط ضعف خود را نیز شناسایی و برطرف کند. موضوع دوم پیش بینی پذیر شدن اقتصاد و موضوع ضروری دیگر هم کاهش ناترازی بانکهاست.
شعار،توليد،مردمي،كمرنگ،جهش،كارشناس

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آلبرت بغزیان کارشناس اقتصادی در خصوص الزامات تحقق شعار جهش تولید با مشارکت مردم گفت: عوامل رشد در سال‌های اخیر تقویت شدند و موانع هم شناسایی و تا حد زیادی برداشته شدند اما آنچه نتوانسته است به تقویت پایه‌های جهش تولید کمک کند بحث کمرنگ بودن سرمایه مردمی در حوزه تولید و هدایت سرمایه‌های مردمی به بازارهای غیرمولد است.
وی به هدایت سرمایه‌های مردمی به صندوق‌های بورسی و بانکها به‌عنوان راهکاری برای جذب سرمایه‌های کوچک و پراکنده به بخش تولید اشاره کرد و گفت: ما در سال‌های قبل تجربه تلخ بورس را داشتیم و ضربه شدیدی هم در حوزه سرمایه اجتماعی متحمل شدیم به‌طوری که اعتماد مردم به دولت کمرنگ شد.
بغزیان معتقد است: قرار نیست ما شعار سال را شعار نمایندگان و یا شعار رئیس جمهور تلقی کنیم و قرار نیست برنامه‌ها تا سه سال آینده به ثمر بنشیند بلکه ما امسال می‌توانیم این جهت‌گیری را به بهره‌برداری برسانیم.
این کارشناس اقتصادی در گفتگو با رادیو اظهار کرد: دولت در گام نخست باید برنامه خود را ارائه دهد و نقاط ضعف خود را نیز شناسایی و برطرف کند.
موضوع دوم پیش‌بینی‌پذیر شدن اقتصاد و موضوع ضروری دیگر هم کاهش ناترازی بانکهاست.
انتهای پیام/+