خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صهیونیست‌های افراطی علیه طرح سربازی اجباری تظاهرات کردند - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | یکشنبه، 13 اسفند 1402 - 23:19
یهودیان افراطی که به دلیل کمبودهای جنگ در غزه در لیست سربازگیری قرار گرفتند، از بیم حضور در این جنگ، یکی از بزرگراه های اصلی رژیم صهیونیستی را مسدود کردند.
يهوديان،افراطي،جنگ،غزه،صهيونيستي،رژيم،اشغالي

به گزارش گروه عبری خبرگزاری تسنیم، روزنامه یسرائیل هیوم در خبری در این رابطه اعلام کرد، یهودیان افراطی (حریدیم ها) بزرگراه شماره 4 در گفعات ساموئل قدس را برای دو ساعت بستند تا بدین شکل اعتراض خود را نسبت به سرباز گیری از میان یهودیان افراطی که اکثرا دانشجویان مدارس دینی هستند ابراز کنند.
این در حالی است که شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی از این منطقه اعلام کرد یهودیان افراطی به دلیل نگرانی و ترس از حضور در جنگ غزه و رودرو شدن با فلسطینیان این آشوب را به راه انداخته‌اند.
گفتنی است ارتش رژیم صهیونیستی به دلیل کمبود شدید نیرو برای جنگ در نوار غزه و شمال فلسطین اشغالی دستور سربازگیری از یهودیان افراطی را تصویب کرده است.
براساس قوانین رژیم صهیونیستی یهودیان افراطی در مقابل حضور در فلسطین اشغالی و افزایش جمعیت یهودیان در این منطقه اشغال شده، در کنار دریافت حقوق ماهیانه به صورت سرانه از خدمت در الزامی در ارتش هم معاف بودند، اما اخیرا اعتراضات نسبت به این تبعیض در میان بقیه صهیونیست‌ها افزایش یافته و با آغاز جنگ غزه و تعداد زیاد تلفات صهیونیست‌ها در این جنگ به نقطه اوج خود رسیده است.
انتهای پیام/