خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کاهش داوطلبانه تولید نفت در اوپک پلاس

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 13 اسفند 1402 - 22:45
اعضای اوپک پلاس با تمدید کاهش داوطلبانه تولید نفت در سه ماهه دوم سال موافقت کردند.
كاهش،توليد،بشكه،نفت،داوطلبانه

منابع امروز اعلام کردند که اعضای ائتلاف اوپک پلاس که به صورت داوطلبانه تولید نفت را در سه ماهه اول سال جاری کاهش داده بودند، موافقت کردند که این کاهش را تا سه ماهه دوم تمدید کنند.
براساس گزارش النشره، در نوامبر گذشته، کشور‌های عضو سازمان کشور‌های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن به ریاست روسیه، با کاهش داوطلبانه تولید به میزان تقریبی ۲.۲ میلیون بشکه در روز در مجموع در سه ماهه اول، که شامل عربستان سعودی نیز می‌شود، موافقت کردند.
بدین ترتیب تا اواخر ماه ژوئن، امارات ۱۶۳ هزار بشکه، کویت ۱۳۵ هزار بشکه، الجزایر ۵۱ هزار بشکه و عمان ۴۲ هزار بشکه از تولید روزانه نفت خود را کاهش می‌دهند.
اوپک پلاس از اواخر سال ۲۰۲۲ برای حمایت از بازار در بحبوحه افزایش تولید آمریکا و سایر تولیدکنندگان غیرعضو و نگرانی در مورد تقاضا در حالی که اقتصاد‌های بزرگ با بحران نرخ بهره بالا مواجه هستند، مجموعه‌ای از کاهش تولید را اجرا کرده است.
بعداً عربستان سعودی، روسیه، کویت و الجزایر تمدید کاهش داوطلبانه تولید نفت خود را به مدت ۳ ماه دیگر تا ژوئن ۲۰۲۴ اعلام کردند.