خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه‌اندازی بازارچه بهاره و بازگشایی ۳۰ غرفه در قلب پایتخت

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 12 اسفند 1402 - 10:42
شهردار منطقه ٦ تهران گفت: از ۱۲ اسفند به مدت یک ماه بازارچه بهاره و ٣٠ غرفه برای عرضه و فروش انواع خوراک، پوشاک و منسوجات با قیمت راه اندازی شد.
بازارچه،تهران،بهاره،ساعي،شهروندان،منطقه،محل،ماه،وليعصر

شهردار منطقه ۶ تهران گفت: این بازارچه بهاره با حمایت شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران و با تلاش اداره ساماندهی معاونت خدمات شهری و محیط زیست این منطقه در این مدت از ساعت هشت صبح تا ٢٢ شب در محوطه خیابان حضرت ولیعصر (عج)، ورودی غربی پارک ساعی، پایین‌تر از ساختمان سرای محله ساعی دایرخواهد بود.
سید مرتضی روحانی افزود: شهروندان می‌توانند با مراجعه به این محل نیاز‌های ضروری خویش را با قیمت‌های مناسب، از غرفه‌های متنوع این بازارچه تهیه کنند.
وی اظهار کرد: یکی از آداب و رسوم دیرینه مردم قبل از سال نو، خرید‌های نوروزی است، بنابراین تسهیل خرید در نقاط مختلف شهر تهران از جمله پهنه مرکزی که یکی از گذرگاه‌های عبوری شهروندان از نقاط مختلف شهر است می‌تواند آسودگی خاطر و رفاه بیشتر برای مردم را فراهم کند.
روحانی با بیان اینکه در انتخاب محل برپایی نمایشگاه و بازارچه بهاره در منطقه ۶ تهران دقت‌نظر و توجه ویژه‌ای شده است، ادامه داد: موقعیت جغرافیایی خیابان حضرت ولیعصر (عج) و بوستان بزرگ ساعی با آن پوشش گیاهی و فضای‌سبز منحصر به‌فرد باعث شده تا حجم تردد در این محدوده افزایش پیدا کند.
به گفته وی، با برپایی بازارچه بهاره در این محل، این فرصت برای شهروندان و خانواده‌های تهرانی فراهم می‌شود که علاوه بر خرید‌های نوروزی، ساعاتی را کنار هم در فضای دلنشین بوستان ساعی بگذرانند.
شهردار منطقه ۶ تهران با اشاره به نزدیکی ماه مبارک رمضان، درباره ساعت‌کاری این بازارچه بهاره در این ماه گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده این بازارچه در روز‌های عادی از ساعت هشت صبح تا ٢٢ شب و در ماه مبارک رمضان از زمان افطار تا هنگام سحر در خدمت روزه‌داران و عموم شهروندان خواهد بود.