خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نتایج انتخابات 1402 مجلس در استان اردبیل + اسامی

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 12 اسفند 1402 - 10:30
تکلیف چهار حوزه انتخابیه اردبیل با پایان شمارش آرا مشخص و چهره های راه یافته به مجلس معرفی شدند.
حوزه،انتخابيه،مجلس،اردبيل،آرا،استان،راهي،شمارش

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، با پایان شمارش آرا در چهار حوزه انتخابیه، از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر وحید کنعانی با کسب بیشترین آرا راهی مجلس شورای اسلامی شد تا به عنوان منتخب این حوزه در مجلس دوازدهم حضور پیدا کند.
در حوزه انتخابیه گرمی محمد خوش‌سیما با کسب اکثریت آرا توانست کرسی نشین مجلس شده و به بهارستان راه پیدا کند.
در حوزه انتخابیه مشگین‌شهر نیز با پایان شمارش بابک رضازاده به عنوان منتخب مردم راهی پارلمان ملی شد تا بتواند بر صندلی سبز بهارستان تکیه کند.
در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز نتایج اعلام شده حکایت از کشیده شدن انتخابات در این حوزه به مرحله دوم دارد که در این رقابت ابراهیم فهیمی گیگلو و امیدعلی رعنایی باید در دور دوم با هم رقابت کرده تا چهره راه یافته به مجلس از حوزه انتخابیه پارس‌‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز در اردیبهشت ماه مشخص شود.
کار شمارش آرا در حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ادامه دارد و بر اساس اعلام نتایج اولیه از سوی فرمانداری اردبیل علی نیکزاد، صدیف بدری و احد بیوته به ترتیب بیشترین آرا را به دست آورده و از سایر رقبا پیشی گرفتند و به نظر می‌رسد هر سه نفر از این حوزه انتخابیه راهی مجلس دوازدهم شوند.
مشارکت بالای مردم استان اردبیل، این استان را در بین هشت استان برتر کشور قرار داد تا استان اردبیل بتواند مشارکت بالای 50 درصد را در کشور به ثبت برساند.
در انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز نتایج نهایی حکایت از راهیابی آیت‌الله سید حسن عاملی و آیت‌الله یدالله صفری به مجلس خبرگان دارد تا 2 نفر از استان اردبیل راهی مجلس خبرگان شوند.
انتهای پیام/131/