خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار نبیه بری به صهیونیست‌ها درباره هرگونه تلاش برای گسترش جنگ/ کل لبنان پشت مقاومت است - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 12 اسفند 1402 - 10:13
رئیس پارلمان لبنان با اشاره به اینکه فلسطین یک مسئله همگانی بوده و اگر سقوط کند کل امنیت ملی عربی از بین خواهد رفت به صهیونیست ها درباره هرگونه تلاش برای گسترش جنگ هشدار داده و تاکید کرد که همه لبنانی ها پشت مقاومت هستند و از کشور خود دفاع می کنند.
فلسطين،لبنان،غزه،اسرائيل،اشغالگران،نبيه،تجاوزات،بري،جنايت،جن ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان طی سخنانی درباره تجاوزات اشغالگران علیه مردم فلسطین در غزه از 5 ماه قبل و همچنین اقداماتی که گروه‌های مقاومت منطقه به ویژه در لبنان برای حمایت از مردم فلسطین انجام داده‌اند گفت: آنچه مایه امیدواری ما می‌باشد این است که فلسطین تنها نیست و همه آزادگان جهان از فلسطینی‌ها حمایت و جنگ نسل‌کشی که رژیم اشغالگر اسرائیل علیه کودکان و زنان و سالمندان در غزه به راه انداخته است را رد می‌کنند.
نبیه بری با محکوم کردن جنایت شنیع اشغالگران در کشتار بیش از صد فلسطینی در صف دریافت غذا در خیابان الرشید غزه که روز پنجشنبه اتفاق افتاد اظهار داشت که این جنایت تروریستی که اسرائیل علیه مردم غزه مرتکب شد نشان می‌دهد این رژیم از هیچ جنایت شنیعی ابایی ندارد و لقمه نان مردم فلسطین را به خون آغشته کرده است.
این مقام لبنانی در ادامه تاکید کرد که لبنان به خاطر ایستادن کنار فلسطین همواره بهای سنگینی داده و این سرنوشت ماست و ما همواره به این موضع خود پایبندیم.
اما باید توجه داشته باشید آنچه که در نوار غزه و کرانه باختری و قدس شریف رخ می‌دهد مسئله‌ای نیست که صرفا مربوط به فلسطینی‌ها باشد.
وی افزود که اگر خدای نکرده این جغرافیای عربی (فلسطین) سقوط کند به معنای نابودی کل امنیت ملی عربی و نیز سقوط انسانیت است؛ انسانیتی که از 5 ماه قبل با ناکامی در توقف تجاوزات مستمر اشغالگران علیه ملت فلسطین، هر روز در معرض آزمایش قرار می‌گیرد.
رئیس پارلمان لبنان با اشاره به موضع واحد لبنانی‌ها در قبال تجاوزات دشمن صهیونیستی گفت که ما به دنبال جنگ نیستیم و حزب‌الله هم از روز اول تقابل با اشغالگران، به هیچ وجه از قواعد درگیری فراتر نرفته و تنها مواضع نظامی دشمن را هدف قرار داده است.
نبیه بری اظهار داشت: این درحالی است که اسرائیل حملات خود را به مناطق لبنان و مواضع غیرنظامی، مؤسسات مدنی، بخش‌های دفاع مدنی و امدادگران تشدید می‌کند.
اسرائیل همچنین با بمب‌های فسفری خود طبیعت و جنگل‌ها را هدف قرار داده و همه این‌ها بیانگر نیات متجاوزانه آن است.
وی در ادامه به صهیونیست‌ها هشدار داد که در صورت گسترش جنگ، تنها حزب‌الله نیست که مقابل اسرائیل می‌ایستد بلکه همه لبنان پشت مقاومت هستند و از کشور خود دفاع می‌کنند.
انتهای پیام/