خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

لاوروف: آستین در «لغزش فرویدی» خود نقشه آمریکا را لو داد!

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 12 اسفند 1402 - 09:53
وزیر خارجه روسیه می‌گوید که اظهارات وزیر دفاع آمریکا درباره رویارویی احتمالی ناتو و روسیه در صورت شکست اوکراین، ثابت می‌کند که واشنگتن برای این رویارویی نقشه‌ای دارد.
آمريكا،اوكراين،ناتو،شكست،روسيه،اروپا،لاوروف،آستين،مراتب

به گزارش مشرق، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با اشاره به اظهارات لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا که گفته است در صورت شکست اوکراین در جنگ، احتمال رویارویی ناتو و مسکو وجود دارد، گفت که این اظهارات یعنی آمریکا برای این سناریو برنامه‌ریزی کرده است.
لاوروف تاکید کرد: معنای این حرف این است که اگر اوکراین شکست بخورد، ناتو علیه روسیه برمی‌خیزد.
او اصطلاحاً دچار یک «لغزش فرویدی» شد و آنچه را در ذهنش می‌گذشت لو داد.
تا پیش از آن همه می‌گفتند که «نمی‌توانیم اجازه دهیم اوکراین شکست بخورد چون ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه همینجا متوقف نمی‌شود و کشورهای بالتیک، لهستان و فنلاند را تصرف خواهد کرد.»
وی افزود: اما اظهارات آشکار و خالی از ابهام آستین، مشخص کرد که ماجرا اینگونه نیست.
ما چنین برنامه‌ای نداریم و نمی‌توانیم داشته باشیم اما آمریکایی‌ها چنین نقشه‌ای در سر دارند!
به گفته لاوروف، اروپا در حال حاضر قربانی اصلی سیاست «کشاندن پای اوکراین به ناتو» است.
وی تصریح کرد: تمام هزینه‌های گزاف به گردن اروپا افتاده است.
زندگی مردم به مراتب سخت‌تر و هزینه انرژی چندین برابر شده است و در صورتی که اگر آمریکا خطوط لوله نورداستریم را منفجر نمی‌کرد، این ارقام می‌توانست به مراتب متفاوت باشد.
دیپلمات ارشد روس با اشاره به اینکه واشنگتن شرایط اوکراین را به این روز انداخت تا مطمئن شود که اتحادیه اروپا قادر به رقابت با اقتصاد آمریکا نباشد، اضافه کرد: اروپا حالا به هیچ وجه رقیب آمریکا نیست.
تمام کسب‌وکارهای اصلی و صنایع تولیدی در حال نقل مکان به آمریکا هستند؛ جایی که شرایط کاملاً متفاوت و انرژی به مراتب ارزان‌تر است.
آستین پیش‌تر در جسله کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود که باور دارد در صورت شکست اوکراین «ناتو با روسیه وارد جنگ خواهد شد.»