خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بایدن غزه را با اوکراین اشتباه گرفت + فیلم

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | شنبه، 12 اسفند 1402 - 09:41
رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر ایتالیا غزه را با اوکراین اشتباه گرفت.
بايدن،اوكراين،غزه،ارسال،بشردوستانه،حمايت

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا که همواره در اظهاراتش گاف‌های فاحشی داده است، این بار در دیدار با جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا غزه را با اوکراین اشتباه گرفت.
بایدن که در حال صحبت درباره ارسال کمک بشردوستانه به غزه بود، به اشتباه به ارسال کمک بشردوستانه به اکراین اشاره کرد و گفت: در روز‌های آینده به دوستان خود، اردن و دیگران می‌پیوندیم و مطمئن می‌شویم که مقادیر بیشتری غذا و آذوقه به اوکراین (؟) منتقل می‌شود.
او اعلام کرد که قصد دارد اولین ارسال هوایی مواد غذایی و آذوقه را به غزه انجام دهد.
بایدن اشاره کرد که پرتاب هوایی کمک‌های آمریکا در روز‌های آینده انجام خواهد شد، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.
بر اساس بیانیه‌ای که کاخ سفید منتشر کرد، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و جورجیا ملونی، نخست وزیر ایتالیا، حمایت «تزلزل ناپذیر» خود از اوکراین و اسرائیل را تأیید کردند.
این دو مقام همچنین بر اهمیت جلوگیری از تشدید تنش منطقه‌ای در خاورمیانه و در عین حال بر «نیاز فوری» برای افزایش ارسال کمک‌های بشردوستانه نجات بخش در نوار غزه بحث کردند.
بایدن از ملونی به خاطر نقش او در اتحادیه اروپا برای افزایش حمایت از اوکراین قدردانی کرد، در حالی که ملونی بر اهمیت حمایت پایدار ایالات متحده از این کشور تاکید کرد.