خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتقاد شش نماینده دموکرات امریکا از نتانیاهو

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 12 اسفند 1402 - 09:18
شش نماینده مجلس نمایندگان آمریکا که به‌تازگی از سفر به سرزمین های اشغالی بازگشتند، نتانیاهو را به نبی اعتنایی کامل به جان فلسطینی ها» متهم کردند.
نتانياهو،دموكرات،غزه،فلسطيني،بيانيه،نماينده،مجلس

به گزارش مشرق، شش نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که از سفر به اسراییل بازگشتند، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به «بی اعتنایی کامل به جان فلسطینی ها» متهم و ابراز نگرانی کردند که او به سمت «ویرانی کامل غزه» حرکت می کند.
این دموکرات‌ها از جمله «رزا دلاورو» نماینده ارشد دموکرات در کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان، از کنتیکت، این اظهارات را در یک بیانیه بیان کردند.
توصیه‌ها در این بیانیه مشترکِ دلاورو، شان کاستن از ایلینوی، مادلین دین از پنسیلوانیا، بکا بالینت از ورمونت، و سالود کارواخال و مارک تاکانو از کالیفرنیا با سیاست‌های اخیر جو بایدن از جمله درخواست برای آتش‌بس شش هفته‌ای برای تسهیل آزادی همه گروگان‌های حماس و ورود کمک‌های بشردوستانه ضروری به نوار غزه، مطابقت دارد اما لحن آن غیرعادی است و تنها می‌تواند به‌عنوان هشداری در نظر گرفته شود که تا زمانی که نتانیاهو نخست‌وزیر است، دموکرات‌های مجلس به دور شدن شدید از اسراییل ادامه خواهند داد.
این شش نماینده دموکرات، نتانیاهو را به خاطر جلوگیری از کمک ها به فلسطینیان مقصر دانستند.
در این بیانیه آمده است: «ما عمیقاً نگران هستیم که نخست وزیر نتانیاهو به سمت نابودی کامل غزه حرکت می کند و بی اعتنایی کامل را نسبت به جان فلسطینی ها نشان داده است.
نزدیک به ۳۰۰۰۰ فلسطینی کشته شده اند، نزدیک به ۷۰۰۰۰ نفر زخمی شدند و هزاران نفر مفقود هستند.
مایه شرمساری است که او حاضر به اجازه کمک های بشردوستانه در مقیاس مورد نیاز نشده است.»