خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انتخابات در کمال دقت در حال برگزاری است / دستگیری 100 متخلف در حوزه انتخابات

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 11 اسفند 1402 - 20:53
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: انتخابات در کمال دقت، سلامت و حفظ نظم در حال برگزاری است
تشكيل،انتخابات،رأي،قضايي،كرمي،كرمانشاه،درگيري،گزارشات،مختصري

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، شهرام کرمی در ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس اخبار واصله از سایر شهرستان‌ها و بازدید انجام شده از شعب اخذ رأی مشکل خاصی در روند انتخابات وجود ندارد و حضور مردم نیز قابل قبول و در برخی مناطق گسترده‌تر است.
وی عنوان کرد: انتخابات در کمال دقت، سلامت و حفظ نظم در حال برگزاری است و مشکل قضایی و امنیتی در سطح حوزه‌های اخذ رأی و صندوق رأی نبوده است.
کرمی گفت: در برخی شهرستان‌ها در خارج از حوزه‌ها درگیری مختصری رخ داده و دستگیری‌هایی انجام شده و تحقیقات ادامه دارد و در صورت جمع‌بندی نهایی تا پایان شب اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه درگیری و تنش لفظی و فیزیکی مختصری بین هواداران دو نامزد رخ داده است افزود: گزارشات متعددی درباره خرید و فروش رأی واصل شده اما مستندی دریافت نشده و تحقیقات درباره افراد دستگیر شده ادامه دارد.
کرمی با اشاره به اینکه پرونده‌های تشکیل شده بیشتر در شهرستان‌ها بوده است گفت: پرونده‌هایی برای دستگاه‌های دولتی تشکیل و برخورد انضباطی نیز انجام شده و در برخی موارد نیز پرونده قضایی تشکیل شده است.
دادستان کرمانشاه نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون مواردی از تخلفات در مرکز و شهرستان‌های استان به ویژه اسلام‌آباد غرب و کرمانشاه گزارش شده است و در این راستا 100 نفر دستگیر شده‌اند.
حمیدرضا کریمی با اشاره به درگیری بین هواداران نامزدها در اسلام‌آباد غرب عنوان کرد: تعدادی از این افراد بازداشت و پرونده قضایی برای آن‌ها تشکیل شده است.
کریمی با بیان اینکه پرونده‌های تشکیل شده در دوره انتخابات خارج از نوبت رسیدگی می‌شود گفت: با توجه به شناسایی و گزارشات حاکی از خرید و فروش برای جرایم انتخاباتی پرونده‌های قضایی تشکیل شده است.
وی بیان کرد: با نزدیک شدن به ساعات پایانی انتخابات ازدحام جمعیت در شعب افزایش می‌یابد و باتوجه به امکان افزایش تخلفات در این ساعات ضابطین و متخلفان را شناسایی و در برابر هرگونه تخلف بدون تعارف برخورد جدی می‌شود.
انتهای پیام/