خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تلاش نماینده دولت اشرف غنی برای منصرف کردن کشورها برای عادی‌سازی روابط با کابل - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 11 اسفند 1402 - 20:31
نماینده دولت اشرف غنی در ژنو از اعضای سازمان ملل خواست تا برای عادی سازی روابط با کابل تلاش نکرده و به سمت رسمیت شناحتن حکومت طالبان حرکت نکنند.
كشورهاي،افغانستان،ملل،گزارش،سازمان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «نصیر احمد اندیشه»، نماینده دولت غنی در ژنو در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا برای عادی‌سازی روابط با کابل تلاش نکرده و به سمت رسمیت شناحتن حکومت طالبان حرکت نکنند.
وی افزود: در مورد رسیدن به صلح و رعایت حقوق بشری مردم افغانستان یک اجماع جهانی وجود دارد، اما هنوز گام جدی در این راستا برداشته نشده است.
پیش از نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل برای افغانستان، در بخشی از گزارش منتشر شده در این شورا درباره نگرانی کشورهای غربی از افزایش همکاری بین کشورهای منطقه و افغانستان آمده بود.
در این گزارش آمده بود: «برخی از تحلیلگران معتقدند کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده، نگران هستند افزایش همکاری بین کشورهای منطقه و افغانستان می‌تواند اهرم بین‌المللی بر طالبان را با دادن منافع اقتصادی و مشروعیتی که کابل به دنبال آن است، تضعیف کند».
انتهای پیام/.