خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش‌ها به جنایت کشتار ده‌ها فلسطینی در صف دریافت غذا - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 11 اسفند 1402 - 05:13
دبیرکل سازمان ملل، جنبش انصارالله یمن، ریاست جمهوری و وزارت خارجه فرانسه به بمباران ده ها نفر از فلسطینیان در شمال نوار غزه حین تجمع برای دریافت غذا واکنش نشان دادند.
غزه،انساني،يمن،جنايت،اسرائيل،حمله،كمك،نفر،غيرنظاميان،نظاميان ...

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حمله هوایی رژیم اسرائیل به فلسطینیان به هنگام دریافت غذا و کمک‌های انسانی منجر به شهادت 112 نفر و زخمی شدن بیش از 700 تن دیگر شد که این جنایت صهیونیست‌‌ها، واکنش داخلی و خارجی را در پی داشت و انصارالله یمن، سازمان ملل و فرانسه به آن واکنش نشان دادند.
فرانسه: غیرقابل توجیه است
وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که اقدام نظامیان رژیم اسرائیل در تیراندازی به سمت غیرنظامیان در غزه که به دنبال غذا هستند، غیرقابل توجیه است و نیاز به آتش بس فوری و دائمی در غزه برای ورود کمک های انسانی به این منطقه است.
رئیس جمهور فرانسه نیز در واکنش به این جنایت گفت که از دیدن تصاویر مخابره شده از غزه که غیرنظامیان غزه از سوی نظامیان اسرائیلی هدف قرار گرفته‌اند، خشمین می‌شوم.
اوضاع فاجعه بار است و باید از غیرنظامیان حفاظت کرد و آتش بس فوری به منظور توزیع کمک های انسانی برقرار شود.
انصارالله یمن نیز جنایت صهیونیست‌ها در غزه را محکوم کرد
دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن طی بیانیه‌ای شهادت 100 فلسطینی و زخمی شدن 700 نفر حین توزیع کمک های انسانی در نوار غزه به دست صهیونیست‌ها را محکوم کرد و گفت که این جنایت وحشیانه دلیل دیگری بر سطح توحش و کینه صهیونیست‌هاست.
انصارالله یمن جنایت‌های صهیونیست ها را لکه ننگی بر پیشانی جامعه جهانی و سازمان‌های بین المللی دانست که دم از قانون بین الملل و حقوق بشر می‌زنند.
انصارالله یمن ضمن دعوت از ملت‌های عربی و اسلامی و آزاده جهان برای پذیرش مسئولیت خود در برابر جنایت‌های رژیم اسرائیل در غزه، تأکید کرد که وتوهای آمریکا علیه درخواست‌ها برای توقف جنگ علیه غزه دلیلی است بر اینکه واشنگتن برای حمایت از جنایت ‌های اسرائیل پوشش سیاسی ایجاد می‌کند.
افزایش شمار شهدای حمله به غیر نظامیان غزه
رسانه‌های فلسطین از افزایش شمار شهدای حمله نظامیان رژیم اسرائیل به فلسطینیان تجمع کننده برای دریافت کمک‌های انسانی در خیابان الرشید خبر دادند که بنا به آخرین آمار 112 نفر در این حمله شهید و بیش از 700 تن زخمی شده‌اند.
گوترش خواستار تحقیق در مورد حمله غیرنظامیان در غزه شد
آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در واکنش به شهادت 112 نفر از فلسطینیان خواهان کمک انسانی در شمال غزه گفت: «کشته شدن 100 نفر از نیازمندان به کمک انسانی در غزه نیازمند انجام تحقیقات مستقل و تأثیرگذار است.
انتهای پیام/