خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تلاش نافرجام قهرمان دوتابعیتی برای کسب سهمیه المپیک در مکزیک

تسنیم | ورزشی | جمعه، 11 اسفند 1402 - 01:53
آرسن جلفلکیان قهرمان نامدار کشتی فرنگی ارمنستان که برای حضور در المپیک 2024 پاریس به تابعیت آرژانتین درآمده است، در مسابقات گزینشی قاره ای ناکام بود.
المپيك،گزينشي،مسابقات،سهميه،مدال،بازگشت،كسب

به گزارش خبرگزاری تسنیم، چندی پیش اتحادیه جهانی کشتی از تابعیت جدید آرسن جلفلکیان ارمنی خبر داد و نوشت که این کشتی‌گیر بعد از پنج سال دوری از تشک قصد بازگشت به صحنه را دارد و به همین منظور در مسابقات گزینشی پان‌آمریکن ثبت‌نام کرده است.
جلفلکیان 37 ساله درحالی برای بازگشت تمریناتش را در آرژانتین از سر گرفته بود که مسیر حضور او در المپیک از ارمنستان کاملاً مسدود بود، چراکه آنها در این وزن مالخاز آمویانِ جوان را در اختیار دارند که از شانس‌های کسب مدال المپیک هم هست.
نایب قهرمان المپیک 2012 لندن که یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز قهرمانی جهان را هم در کارنامه دارد، در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات گزینشی پان‌آمریکن که هم‌اکنون در آکوپولکو مکزیک در حال برگزاری است مغلوب کمال بی کشتی‌گیر آمریکایی شد تا از دستیابی به سهمیه المپیک در این گزینشی بازمانده و مسیرش برای حضور در المپیک سخت شود.
جلفلکیان در مسابقات گزینشی جهانی که اردیبهشت ماه سال آینده در باکو برگزار می‌شود نیز می‌تواند شانس خود را برای کسب سهمیه امتحان کند که قطعاً کار بسیار سختی خواهد داشت.
انتهای پیام/