خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه ایران و ترکیه

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 11 اسفند 1402 - 00:54
وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در مورد تحولات فلسطین و جنایات صهیونیست ها در غزه تلفنی گفتگو کردند.
خارجه،وزير،تركيه،امور،اسلامي،كشورمان،تاكيد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگویی تلفنی با هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص روند توسعه مناسبات دو کشور، پیگیری توافقات اخیر روسای جمهور دو‌کشور و تحولات فلسطین و جنایات صهیونیست ها در غزه گفتگو و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به توافق های صورت گرفته در جریان سفر اخیر جناب آقای دکتر رئیسی رئیس جمهور کشورمان به آنکارا، بر ضرورت استمرار تلاش مشترک برای اجرای توافقات تاکید کرد.
امیرعبداللهیان با اشاره به تحولات اخیر در غزه و تداوم جنایات صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین، به برگزاری نشست آتی وزرای امور خارجه سازمان همکاری های اسلامی اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود در این نشست کشورهای اسلامی به نتایج و اقدامات موثر در جهت توقف نسل کشی رژیم اشغالگر و آپارتاید اسراییل نائل آیند.
هاکان فیدان وزیر خارجه ترکیه نیز در این تماس تلفنی سفر اخیر رئیسی به آنکارا را مهم و تاریخی برشمرد و بر اراده دولت ترکیه برای پیشبرد همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود.
وزیر خارجه ترکیه همچنین ضرورت هماهنگی بین کشورهای اسلامی برای مقابله و توقف تجاوزات صهیونیستها را مورد تاکید قرار داد.
انتهای پیام/