خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نقش فرهنگیان در ادوار گذشته مجلس پررنگ بوده است

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 13:18
دبیر جامعه اسلامی دانشگاه فرهنگیان استان تهران ‌گفت: دانشجومعلمان دو نقش اساسی کنشگری در عرصه سیاسی کشور و کنشگری برای بهبود وضعیت دستگاه تعلیم و تربیت را دارند.
فرهنگيان،تعليم،تربيت،انتخابات،ساختار،دانشگاه،كنشگري،دانشجو

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
سعید زعیمی، دبیر جامعه اسلامی دانشگاه فرهنگیان استان تهران نقش دانشجومعلمان را در انتخابات پیش رو پر اهمیت دانست و ‌گفت: دانشجومعلمان دو نقش اساسی کنشگری در عرصه سیاسی کشور و کنشگری برای بهبود وضعیت دستگاه تعلیم و تربیت را دارند.
وی با بیان این که دانشجو معلمان با حضور در انتخابات ساختار تعلیم و تربیت را پر رنگ می‌کنند؛ افزود: دانشجو معلمان با حضور در انتخابات می‌توانند ساختار دستگاه تعلیم و تربیت را اصلاح کنند.
او ادامه داد: دانشجو معلمان در آحاد تشکل‌ها و انجمن‌ها به بعد تربیتی و بررسی فعالیت نمایندگان در کمیسیون‌های اختصاصی آموزش و پرورش از طریق مناظره و بیانیه پرداختند تا بتوانند ساختار نظام تعلیم و تربیت را اصلاح کنند.
دبیر جامعه اسلامی دانشگاه فرهنگیان با بیان این که نهادهای دانشگاهی باید با ترغیب جامعه نخبگان کشور مردم را آگاه کرده و به پای صندوق‌های رای آورند؛ تصریح کرد: اساس کنشگری سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور باید بر نظریه فرهنگی رهبر (باب حلقه میانی و تولید کنشگر) توجه کند.
او ادامه داد: دانشگاه‌های وزارت علوم و دانشگاه فرهنگیان در حد وسع خود انتخابات را میان دانشجویان تبیین کرده‌اند.
وی افزود: اعضای ستاد مرکزی دانشگاه فرهنگیان، اساتید و...
کاندیدای این دوره از انتخابات مجلس شده‌اند.
در ادوار گذشته نقش فرهنگیان در مجلس پر رنگ بوده است.
امیدواریم برای بهبود ساختار نظام تعلیم و تربیت فرهنگیان به مجلس راه پیدا کنند.