خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

صدها شهید و زخمی در جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها علیه فلسطینی‌هایی که منتظر کمک‌های انسانی بودند - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 13:13
ارتش رژیم اشغالگر در جنایتی وحشیانه فلسطینی هایی را که در خیابان الرشید در غرب شهر غزه منتظر دریافت کمک های بشردوستانه بودند هدف قرار داده و تعداد زیادی از آنها را به شهادت رساند.
اشغالگر،غزه،خيابان،دريافت،منبع،ارتش،رژيم،تن،الرشيد،وحشيانه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ارتش رژیم اشغالگر در جنایتی وحشیانه فلسطینی‌هایی را که در خیابان الرشید در غرب شهر غزه منتظر دریافت کمک‌های انسانی بودند هدف قرار داده و ده‌ها تن از آنها راه به شهادت رساند.
خبرنگار المیادین در غزه امروز پنجشنبه از شهادت دست کم صد نفر و زخمی‌ شدن صدها تن در جنایت وحشیانه رژیم اشغالگر در خیابان الرشید خبر داد.
یک منبع میدانی در مقاومت فلسطین در غزه به خبرنگار المیادین گفت که در اثر حمله وحشیانه ارتش اشغالگر علیه شهروندان فلسطینی که در خیابان الرشید منتظر دریافت کمک‌های انسانی بودند، ده‌ها تن شهید و زخمی شدند.
این منبع تاکید کرد که تانک‌های ارتش اشغالگر، اجساد فلسطینیان را له کردند.
همچنین نظامیان اشغالگر صدها شهروند فلسطینی را بازداشت کرده و به منطقه نامعلومی بردند.
به گفته همین منبع، ارتش اشغالگر که در تقابل با رزمندگان مقاومت ناکام مانده، بمباران‌های شدیدی در داخل محله الزیتون در جنوب شهر غزه انجام داده و مناطق وسیعی از خیابان صلاح‌الدین را ویران و ده‌ها خانه را منفجر کرد.
منبع مذکور افزود که هنوز ده ها شهید غیرنظامی در داخل منازل و خیابان های محله الزیتون وجود دارد و دسترسی به آنها هنوز غیرممکن است.
این منبع گفت: این جنایت‌های وحشیانه اشغالگران در نتیجه خسارت سنگینی است که در محله الزیتون متحمل شده و در پیشروی به سمت مرکز و شمال این محله ناکام ماندند.
این نخستین بار نیست که رژیم اشغالگر مردم غزه را هنگام دریافت کمک‌های بشردوستانه هدف قرار می‌دهد.
حدود یک ماه قبل سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در گزارش جدید خود درباره جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان غزه اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیلی تنها به گرسنگی دادن به مردم فلسطین در غزه اکتفا نمی‌کنند، بلکه ده‌ها تن از آنها را زمانی که در تلاش برای دریافت کمک‌های محدودی که به منطقه شمال نوار غزه رسیده است بودند، قتل عام کردند.
این سازمان حقوق بشری در بیانیه‌ای اعلام کرد که اطلاعات تکان‌دهنده‌ای درباره قتل عام ده‌ها فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر در جریان تجمع آنها در روز پنجشنبه 11 ژانویه در خیابان الرشید وجود دارد؛ زمانی که این مردم برای دریافت کمک‌های محدود بشردوستانه آمده بودند.
نزدیک به 50 فلسطینی که برای دریافت کمک بشردوستانه در این منطقه آمده بودند توسط ارتش رژیم اشغالگر قتل عام و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.
انتهای پیام/