خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیش بینی مشارکت 70 درصدی مردم در سیستان و بلوچستان

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 13:12
رییس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان با تاکید بر سلامت انتخابات، گفت: با هرگونه انحراف و تخلف در فرآیند برگزاری انتخابات با جدیت برخورد خواهد شد کما اینکه با موارد پیش آمده بدون تعارف پیگیری و برخورد شد.
انتخابات،استان،بلوچستان،سيستان،فضاي،برگزاري،تاكيد،شريفي،رقاب ...

رضا شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان با تاکید بر سلامت انتخابات، اظهار داشت: با هرگونه انحراف و تخلف در فرآیند برگزاری انتخابات با جدیت برخورد خواهد شد کما اینکه با موارد پیش آمده بدون تعارف پیگیری و برخورد شد، البته عوامل برگزاری انتخابات از عزت نفس کامل برخوردارند.
رئیس ستاد انتخابات استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: در خصوص برگزاری انتخابات ذیل چهار اصل رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت مورد تاکید مقام معظم رهبری تدابیری اتخاذ شده و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان فضای انتخابات استان را رقابتی برشمرد و افزود: میانگین برآورد میدانی توسط فرمانداران و نظرسنجی‌های احصا شده، سیستان و بلوچستان روند مشارکتی صعودی حدود 60 درصدی دارد که پیش‌بینی می‌شود که مشارکت به حدود 70 درصد نیز برسد.
وی بیان کرد: فضای رقابتی خوبی در استان ایجاد شده، کارکرد کمیته‌های فضای مجازی، رسانه، تبلیغات و کانال‌های تبلیغاتی صدا و سیما در زمینه شناخت مردم از نامزدهای انتخاباتی اتفاقات خوبی رقم زده و مردم با شناخت بیشتری به نامزد مطلوب خود رای می‌دهند.
در حوزه‌های فنی، لجستیکی و تامین نیروی انسانی برای برگزاری انتخابات تدابیر خوبی اتخاد شده است.
شریفی ضمن تشکر از اقشار مختلف مردم، علما، معتمدان و ریش سفیدان که اهتمام ویژه‌ای نسبت به انتخابات داشتند، خاطرنشان کرد: در برخی حوزه‌ها کم کاری شده که از مردم عذرخواهی می‌کنم، بی‌تردید در این شرایط نمی‌مانیم و اراده استواری برای جبران عقب ماندگی‌ها داریم.
رئیس ستاد انتخابات سیستان و بلوچستان تاکید کرد: هر فرد، تریبون و یا جریانی که بخواهد بر خلاف منویات مقام معظم رهبری، منافع ملی و استان در میان مردم یاس ایجاد کند، خودش را از روند تحولات آینده استان حذف کرده است.
وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان رو به توسعه است، یادآور شد: تیم مدیریتی استان و دستگاه‌های اجرایی عزم خود را برای جبران عقب ماندگی‌های تاریخی جزم کردند.
امید، اعتماد و رضایت عمومی در فضای اجتماعی استان سیستان و بلوچستان رو به رشد است.
انتهای پیام/