خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمادگی کردستان برای برگزاری باشکوه انتخابات 11 اسفند/ زمینه رقابت فراهم شد

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 13:12
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: زمینه برای انتخابات رقابتی در سایه امنیت کامل در استان فراهم است.
انتخابات،راي،كردستان،استان،نفر،استاندار،معاون،برگزاري،اشاره، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مهدری رمضانی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه که در استانداری کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی؛ با اشاره به اینکه فردا شاهد دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی هستیم، اظهار داشت: تمام تمهیدات و زمینه برای برگزاری انتخابات امن، سالم و رقابتی با امنیت کامل در استان فراهم است.
وی گفت: از ابتدای سال‌جاری جلسات رسمی ستاد انتخابات برگزار و تمامی تمهیدات و امکانات برای انتخابات باشکوه به کار گرفته شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان همه شعبات اخذ رای به صورت آنلاین و شعبه آفلاین نداریم، تصریح کرد: دست‌اندرکاران و مجریان انتخابات آموزش کامل دیده و بسترهای لازم فراهم شده تا اطلاعات افراد در کمترین زمان انجام و مردم راحت بتوانند رای خودشان را به داخل صندوق بیندازند.
وی افزود: صندوق‌های اخذ رای در تمام نقاط به ویژه مناطق دوردست و حتی روستاهای 5 خانوار کمتر نیز ارسال شده است.
رمضانی با بیان اینکه تاکیدات لازم برای بی‌طرفی مجریان برگزاری انتخابات در استان ابلاغ شده است، بیان کرد: بارها در تریبون‌های مختلف اعلام شده که دولت کاندیدای مورد حمایت در انتخابات ندارد و نماینده تنها کسی است که از داخل صندوق رای در بیاید.
وی اظهار کرد: 132 نفر کاندیدای قطعی در 5 حوزه انتخابیه برای 6 کرسی در عرصه مانده که از این تعداد 15 نفر خانم و مابقی آقایان هستند.
معاون استاندار کردستان با اشاره به 1296 شعبه در استان مستقر شده است، خاطر نشان کرد: 25 هزار نفر به عنوان مجری انتخابات فعالیت می‌کنند، رقابت به ازای هر کرسی مجلس، 22 نفر است.
به گفته وی، اطلاع‌رسانی باید تنها از طریق ستاد انتخابات استان صورت بگیرد تا اطلاعات درست و اخبار صحیح به مردم منعکس شود.
وی با اشاره به اینکه بر اساس نظرسنجی‌ها، گمانه‌زنی‌هایی از برگزاری مرحله دوم در چند حوزه انتخابیه پیش‌بینی شده است، البته این قطعی نیست و احتمال تغییر دارد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از همه مردم خواست که برای حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای حضور یابند تا شاهد انتخابات باشکوه و پرشور باشیم.
انتهای پیام/481/.