خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگرانی آمریکا درباره احتمال حمله ارتش صهیونیستی به لبنان

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 12:47
منابع آمریکایی ادعا می‌کنند که مقامات دولت بایدن نگران حمله زمینی ارتش صهیونیستی به جنوب لبنان در بهار یا تابستان آینده هستند.
صهيونيستي،مقامات،رژيم،آمريكا،دولت،اطلاعاتي

مقامات دولت و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا از احتمال حمله زمینی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان در اواخر بهار آینده یا اوایل تابستان، در صورت شکست تلاش‌ها برای حذف نیروهای حزب‌الله از مرز بیم دارند.
به گزارش شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان، دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، جلسات توجیهی اطلاعاتی درباره این موضوع برگزار کرد تا دولت او احتمال اینکه نتوانند حزب‌الله را از طریق اقدامات دیپلماتیک مجبور به عقب‌نشینی از مرز‌ها کنند، آماده شود.
یک مقام دولت آمریکا گفت: ما روی این فرض کار می‌کنیم که در ماه‌های آینده عملیات نظامی اسرائیل انجام شود.
یک مقام دیگر تأیید کرد که مقامات و ارتش صهیونیستی وجود دارند که طرفدار تهاجم زمینی به لبنان هستند.
یکی از مقامات نزدیک به سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا هشدار داد که این نگرانی وجود دارد که این موضوع به یک فشار تبدیل شود که به عمق بیشتری از لبنان وارد شده و به مناطق پرجمعیت آن برسد.
ارتش صهیونیستی و حزب الله از ۸ اکتبر گذشته تبادل آتش کردند.
بطوریکه ساکنان شهرک‌های شمالی رژیم صهیونیستی فرار کرده و مقامات این شهرک‌ها به کابینه هشدار می‌دهند نیروهای زبده حزب‌الله به شهرک‌ها وارد شده و در حیاط خانه‌ها دیده شده‌اند.
حزب‌الله تاکید کرده است تا زمانی که تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه ادامه داشته باشد، آن‌ها نیز به عملیات‌های خود علیه این رژیم ادامه می‌دهند.