خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شهادت ۷ کودک بر اثر سوءتغذیه در بیمارستان کمال عدوان

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 12:24
با ادامه داشتن تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه بیمارستان‌های این منطقه از کار افتاده است و قحطی منجر شده کودکان جان خود را از دست بدهند.
غزه،بيمارستان،نوار،صهيونيستي،رژيم،بهداشت،كودكان،درصد

منابع پزشکی فلسطینی از شهادت ۷ کودک در بیمارستان کمال عدوان بر اثر سوءتغذیه پس از توقف فعالیت این بیمارستان در نتیجه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه خبر دادند.
براساس گزارش المیادین، ساعاتی پیش مدیر بیمارستان کمال عدوان در شمال غزه از، از کار افتادن این بیمارستان به دلیل تمام شدن سوخت خبر داد.
رئیس بیمارستان با تایید اینکه توقف کار بیمارستان هزاران نفر را از حق دریافت خدمات درمانی محروم می‌کند، اعلام کرد: بسیاری از بیماران در اثر کمبود دارو، غذا و سوخت جان خود را از دست دادند.
وزارت بهداشت غزه تایید کرد که نیم میلیون فلسطینی در شمال نوار غزه از قحطی رنج می‌برند که بی سر و صدا آن‌ها را می‌کشد.
این وزارتخانه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی ساکنان نوار غزه را در مثلث مرگ قرار می‌دهد که شامل هدف قرار دادن، قحطی و بیماری‌های همه گیر است، توضیح داد که ادامه تجاوز به غزه به معنای نسل کشی بیشتر است و این همان چیزی است که اشغالگران و حامیان آن می‌خواهند.
از سویی دیگر برنامه جهانی غذا تأیید کرد که سوء تغذیه در نوار غزه، به ویژه در میان کودکان، به سطح اضطراری رسیده است.
بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، ۹۰ درصد کودکان و ۹۵ درصد زنان باردار و شیرده با فقر شدید تغذیه‌ای مواجه هستند (آن‌ها دو وعده یا کمتر در روز می‌خورند)، در حالی که ۹۰ درصد کودکان از یک یا چند بیماری عفونی رنج می‌برند.
دیروز چهارشنبه وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تجاوزات رژیم صهیونیستی از هفتم مهرماه گذشته تاکنون به ۲۹ هزار و ۹۵۴ شهید و ۷۰ هزار و ۳۲۵ مجروح منجر شده است.