خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازگشایی مسیر‌های اصلی و فرعی منطقه یک تهران/ ارتفاع ۳ متری برف در برخی محله‌ها

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 12:18
محمدی گفت: به دنبال بارش برف شب گذشته در پایتخت، ۱۰ منطقه شهرداری، معین منطقه یک شدند و تمام مسیر‌های اصلی و فرعی درجه یک و دو این منطقه برف‌روبی و بازگشایی شد.
برف،معابر،منطقه،بارش،بازگشايي،مناطق،تهران،پسماند،مديريت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اعلام کرد؛
رضا محمدی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به بارش سنگین برف در مناطق شمالی پایتخت به ویژه منطقه یک در شب گذشته (نهم اسفندماه)، اظهار کرد: با توجه به اینکه مناطق شمالی در روز‌های اخیر به صورت پیاپی شاهد بارش برف بودند، نیرو‌ها و ماشین آلات در سطح معابر استقرار داشتند.
البته بارش برف سنگین در شب گذشته پیش‌بینی نشده بود به طوری که بارشی که ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز رخ داد، می‌توانست تهران را غافلگیر کند.
وی ادامه داد: ۱۰ منطقه پایتخت همزمان با بارش برف، به عنوان معین منطقه یک وارد عمل شدند و ۲۰۰ دستگاه ماشین‌آلات مکانیزه و غیرمکانیزه به ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات منطقه یک اضافه شد تا بازگشایی معابر هرچه سریعتر انجام شود.
محمدی با بیان اینکه از ساعت ۲ تا ۵ صبح، بازگشایی خیابان‌های اصلی به پایان رسید، خاطرنشان کرد: بازگشایی خیابان‌های فرعی نیز بلافاصله پس از خیابان‌های اصلی آغاز شد.
البته برف‌روبی در معابر منطقه یک همچنان ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه ارتفاع تجمع برف در کوچه‌هایی همچون جماران، فیضیه و منظریه به ۲ تا ۳ متر می‌رسید، تصریح کرد: تردد در این محلات بسیار سخت بود، اما درنهایت انتقال برف با خاور انجام شد.
وی با اعلام اینکه از ساعت ۴:۳۰ صبح نیرو‌های ما در حال حمل برف از معابر منطقه یک هستند، یادآور شد: بارش برف به اندازه‌ای بود که برای اولین بار، ناچار به حمل برف برای بازگشایی معابر شدیم.
محمدی با بیان اینکه بارش برف در مناطق ۲، ۴، ۵ و ۲۲ نیز ثبت شده بود، خاطرنشان کرد: برف‌روبی در این مناطق با استفاده از نیرو‌ها و ماشین‌آلات مستقر انجام شد، اما با توجه به حجم بالای برف در منطقه یک، نیاز به همکاری مناطق معین برای این منطقه وجود داشت.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با تأکید بر اقدامات انجام شده، گفت: با همکاری‌های صورت گرفته تا پیش از ساعت پنج صبح تمام مسیر‌ها بازگشایی شد.
وی همچنین تصریح کرد: در حال حاضر تمام مسیر‌های اصلی و درجه یک و دو بازگشایی شده و هیچ‌یک از معابر مسدود نیستند، اما تلاش نیرو‌های مناطق، خدمات شهری و سازمان مدیریت پسماند برای برف‌روبی معابر درجه سه و چهار و کوچه‌های بن‌بست و صعب‌العبور در حال انجام است و به نیرو‌ها اعلام شده تا پایان برف‌روبی در سطح منطقه حضور داشته باشند.
محمدی در پاسخ به این پرسش که با توجه به پیش‌بینی بارش پراکنده برف در تهران در ۲۴ ساعت آینده، استقرار نیرو‌های انسانی و ماشین‌آلات در سطح معابر برف‌گیر تداوم خواهد داشت، گفت: البته نمی‌توان کاملاً به پیش‌بینی‌ها اعتماد کرد؛ چراکه پیش‌بینی بارش سنگین برف در شب گذشته انجام نشده بود و این هوشیاری نیرو‌های بخش‌های مختلف شهرداری تهران بود که در مناطق حضور داشتند و سریعا نسبت به بازگشایی معابر اقدام کردند.
به هر شکل استقرار نیرو‌های ما در سطح معابر همچنان ادامه خواهد داشت.