خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طحان نظیف: همه‌ مردم می‌توانند ناظر انتخابات باشند - تسنیم

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 12:12
سخنگوی شورای نگهبان گفت: در انتخابات پیش رو از 230 هزار ناظر مردمی استفاده می کنیم که بر انتخابات نظارت دارند و امروز می گوییم از طریق سامانه «مردم ناظر» عملاً همه مردم می توانند ناظر انتخابات باشند.
انتخابات،نگهبان،شوراي،سامانه،نظارت

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در آیین آغاز به‌کار ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات طی سخنانی بیان کرد: در این دوره از انتخابات سعی داریم از طریق سامانه‌های مختلف امور انتخابات برای دست‌اندرکاران و مردم تسهیل شود.
وی افزود: تجارب خوبی هم در این دوره داریم و یکی از این سامانه‌ها که تجربه‌ اول بود، سامانه داوطلب است که وعده داده بودیم تمام ارتباطات با داوطلب‌ها از این طریق باشد که همین‌طور هم شد.
سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: پرونده‌هایی که قبلاً فیزیکی بررسی می‌کردیم، این کار در این‌ دوره به‌صورت الکترونیکی انجام شد و تسهیل بزرگی در داخل شورای نگهبان محسوب می‌شد.
طحان نظیف عنوان کرد: تجربه دیگری در ادوار گذشته داشتیم و سعی کردیم پیش‌بینی‌ها نظام‌مندتر صورت بگیرد.
وی با بیان اینکه سامانه «مردم‌ناظر» در دست اقدام است، گفت: بارها گفته‌ایم با شبکه حدود 300 هزار نفری در سراسر کشور کار می‌کنیم که هیچ‌کدام از اینان رابطه‌ی استخدامی با شورای نگهبان ندارند و با آموزش‌هایی که انجام گرفته، در امر انتخابات نظارت دارند و در انتخابات پیش رو هم از 230 هزار ناظر مردمی استفاده می‌کنیم که بر انتخابات نظارت دارند.
اما امروز باید گفت از طریق سامانه «مردم‌ناظر» عملاً همه‌ مردم می‌توانند ناظر انتخابات باشند.
ادامه دارد...