خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

محور‌های بیرجند ـ اسدیه، سربیشه ـ درمیان و ‌کریمو ـ کاخک ـ سرایان مسدود شد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 12:12
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از لغزندگی جاده های استان و انسداد محور کریمو - کاخک - سرایان، محور های بیرجند- اسدیه و سربیشه – درمیان خبر داد.
اسكان،بارش،برف،استان،بيرجند،مسافران،ديهوك،تردد،مديرعامل،محل، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سرهنگ علیرضا رضایی اظهار داشت: با توجه به بارش برف در تمامی محور‌های مواصلاتی استان، جاده‌ها لغزنده است و رانندگان باید با احتیاط کامل رانندگی کننند.
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: محور‌های بیرجند- اسدیه، سربیشه – درمیان و کاخک- کریمو- سرایان نیز به دلیل بارش برف مسدود شده است.
وی تاکید کرد: مردم از سفر‌های غیر ضرور در شرایط برفی جداً خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما تجهیزات زمستانه به همراه آب، غذا و سوخت کافی به همراه داشته باشند و سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب را رعایت کنند.
رضایی افزود: در محور‌های قهستان – زیرکوه و سربیشه – ماهیرود به ویژه گردنه حسن کلنگی، تردد بدون زنجیر چرخ امکان پذیر نیست و در تمامی محور‌های استان هم اکنون بارش برف گزارش شده است.
تردد در جاده‌های روستایی زیرکوه فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زیرکوه اعلام کرد : جاده‌های اصلی قاین، آبیز، زهان و زیرکوه برفروبی شده و تردد در آن با احتیاط جریان دارد.
رحمانی با بیان اینکه هم اکنون اکیپ‌های راهداری در حال برفروبی و شن پاشی در محورهای روستایی این شهرستان هستند گفت: تردد در تمام محورهای روستایی فقط با تجهیزات زمستانی زنجیر چرخ امکان پذیر است.
واژگونی خودرو سواری در جاده دیهوک -طبس
در پی بارش برف در جاده دیهوک -طبس خودرو سواری واژگون شد.
همچنین بارش برف در جاده دیهوک طبس منجربه برخورد دستگاه خودرو سواری با دستگاه ایسوزو شد.
در این حادثه دو نفر زخمی شدند و از سوی عوامل اورژانس به مرکز جامع خدمات سلامت دیهوک اعزام شدند.
سرهنگ طاهری، فرمانده پلیس راه دیهوک در بازدید از جاده‌های دیهوک گفت: با توجه به بارش برف در اکثر نقاط دیهوک رانندگان حتما با سرعت مطمئنه رعایت فاصله طولی و همراه داشتن زنجیر چرخ تردد کنند.
اسکان اضطراری بیش از 850 مسافر در خراسان‌جنوبی
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی نیز اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته، بیش از 850 مسافر در سه شهرستان خراسان جنوبی از سوی هلال‌احمر استان اسکان داده شدند.
محمدعلی کاوسی گفت: شهرستان‌های قاین، نهبندان و بیرجند شب گذشته با بیشترین آمار اسکان مسافران در صدر هستند
وی افزود: از ابتدای آغاز بارندگی‌ها در استان، 22 محل از سوی هلال‌احمر در جاده‌ها و شهرهای خراسان‌جنوبی برای اسکان اضطراری پیش‌بینی شده بود که با توجه به تداوم بارش برف 5 محل دیگر نیز به این تعداد اضافه شد و در حال حاضر 28 محل برای اسکان مسافران تدارک دیده شده است.
با توجه به شدت بارش برف تمامی تیم‌ها و نیروهای عملیاتی هلال‌احمر استان برای ارائه خدمات به مسافران در حالت آماده‌باش هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی همچنین از اسکان 400 مسافر در راه مانده در امامزادگان باقریه بیرجند خبر داد و گفت: به علت برودت هوا حدود 18 دستگاه اتوبوس در آستان مقدس امامزادگان باقریه (ع) بیرجند اسکان و به صرف صبحانه پذیرایی شدند.
بازدید مدیرعامل هلال احمر استان از اسکان اضطراری مسافران
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اسکان مسافران در راه‌مانده 22 اتوبوس در جاده‌های بیرجند که در محل امامزادگان باقریه(ع) اسکان داده شدند، بازدید کرد.
کاوسی در بازدید از اسکان اضطراری مسافران از نزدیک روند خدمت‌رسانی آنان را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: با توجه به اعلام هشدار نارنجی هواشناسی و بارش شدید برف در سراسر استان، همه تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر خراسان‌جنوبی برای ارائه خدمت در حال آماده‌باش هستند.
وی افزود: بامداد گذشته 18 اتوبوس با 400 مسافر که امکان ادامه سفر در جاده‌های استان را نداشتند در محل امام‌زادگان باقریه(ع) بیرجند اسکان داده و از سوی هلال‌احمر استان به صرف صبحانه پذیرایی شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از رئیس، معاونین و امدادگران هلال‌احمر بیرجند به جهت ارائه خدمات به مسافران درراه‌مانده از شب گذشته تاکنون قدردانی کرد و گفت: هلال‌احمر خراسان‌جنوبی تا اعلام شرایط عادی جوی و ایمن شدن جاده‌ها، آماده خدمت به مسافران دررراه‌مانده در محورهای مواصلاتی است.
انتهای پیام/252/.