خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اهل سنت استان بوشهر آماده خلق حماسه ای دیگر در انتخابات 11 اسفند

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 11:53
علما و ائمه جمعه اهل سنت استان بوشهر برای خلق حماسه ای دیگر در انتخابات 11 اسفندماه اعلام آمادگی کردند و مردم واجد شرایط رأی در شهرها و روستاهای این استان برای حضور پرشور در این رویداد سیاسی اجتماعی فراخواندند.
انتخابات،حضور،بوشهر،اهل،استان،اسلامي،سنت،رأي،مجلس،اسفند،11،ح ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، انتخابات دوره‌ دوازدهم مجلس شورای اسلامی برای انتخاب 4 نماینده و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز برای یک کرسی فردا در شهرها و روستاهای و دیگر نقاط استان بوشهر با حضور حداکثری مردم استان بوشهر برگزار می‌شود.
783 شعبه اخذ رأی در استان بوشهر مستقر شد
برای جمع‌آوری آرای شرکت‌کنندگان در انتخابات 11 اسفند به گفته رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر 783 شعبه اخذ رأی در استان مستقر شده که 560 شعبه اخذ رأی ثابت و 223 صندوق سیار است.
اکبر پورات با بیان اینکه صندوق‌های سیار در همه مناطق حضور دارند اظهار داشت: با توجه به اینکه استان ساحلی بوشهر دارای سکوهای مهم نفتی و گازی در دل خلیج‌فارس است برای جمع‌آوری آرای کارکنان صنعت نفت انتقال صندوق‌های اخذ رأی به سکوهای مستقر در خلیج‌فارس یکی از برنامه‌های مهم عوامل اجرایی انتخابات است.
وی حضور عوامل اجرایی انتخابات استان بوشهر در نقاط سخت گذر کوهستانی و روستایی را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: صندوق‌های سیار جمع‌آوری آرای واجدین شرایط رأی فردا در همه مناطق و مکان‌ها حضور دارند و پیش‌بینی می‌شود انتخابات استان بوشهر باشکوه و پرشور با حضور حداکثری مردم برگزار می‌شود.
اهل سنت استان بوشهر حماسه دیگری در انتخابات به ثبت می‌رساند
شیخ خلیل افرا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی فردا 11 اسفند در نقاط کشور و استان بوشهر اظهار داشت: مردم سلحشور ، بیدار و فهیم استان بوشهر که همواره به آرمان‌های نظام اسلامی وفادار هستند فردا در انتخابات 11 اسفند حضور و مشارکت حداکثری خواهند داشت.
رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی اهل سنت استان بوشهر اضافه کرد: مردم هوشیار اهل سنت استان بوشهر به ویژه کنگان با لبیک به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور حداکثری در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی حماسه دیگری در راستای اقتدار نظام اسلامی ایران ثبت می‌کنند.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس اهل سنت کشور صیانت از حفظ نظام اسلامی، تقویت وحدت و حفظ امنیت را از آثار حضور حداکثری در انتخابات 11 اسفند دانست و بیان کرد: با حضور در این عرصه مهم سیاسی، اجتماعی و فرهنگی توطئه و دسیسه دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی خنثی می‌شود.
امام جمعه موقت اهل سنت کنگان انتخاب کاندیدای اصلح در عرصه مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: حل مشکلات جامعه و ناکامی دشمنان در گرو مشارکت حداکثری در انتخابات 11 اسفند است.
وی با دعوت از همگان برای مشارکت حداکثری در انتخابات فردا اضافه کرد: بدون شک مردم در 11 اسفند در پای صندوق‌ها اخذ رأی حضور پیدا می‌کنند کما اینکه 45 سال گذشته‌ همیشه دشمن را ناامید کرده‌اند.
حضور در انتخابات تکلیف دینی و واجب شرعی
علما و ائمه جمعه اهل تسنن استان بوشهر هم به صورت جداگانه حضور در انتخابات را تکلیف دینی و واجب شرعی دانسته و از واجدین شرایط رأی و پیروان اهل سنت برای حضور در انتخابات دعوت کرده‌اند.
امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ با اشاره به اینکه انتخابات عرصه نشان دادن اقتدار و وفاداری به نظام اسلامی است گفت: اهل سنت در راستای افزایش اقتدار ملی در مهمترین رویداد سیاسی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی حضوری گسترده خواهد داشت.
حضور فعال اهل سنت جزیره خارگ در انتخابات 11 اسفند
شیخ احمد رضا کنعانی بیان کرد: با وجود دسیسه‌های استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی، اهل سنت جزیره خارگ در راستای لبیک به منویات مقام معظم رهبری، حضوری شکوهمند در انتخابات 11 اسفند ماه خواهند داشت .
وی افزود: اهل سنت جزیره خارگ با مشارکت گسترده در این عرصه سرنوشت‌ساز بار دیگر ثابت می‌کنند که مرزداران مطمئن برای ایران اسلامی هستند.
مشارکت در انتخابات راهکار مهمی در خنثی شدن توطئه دشمنان و عبور از بحران و مشکلات است
امام جمعه اهل سنت بخش سیراف هم با تأکید بر حضور فعال در انتخابات 11 اسفند گفت: این مشارکت مهم سیاسی و اجتماعی با مشارکت حداکثری راهکار مهمی در خنثی شدن توطئه دشمنان و عبور از بحران و مشکلات است.
شیخ حسین افروز، حضور در انتخابات برای حفظ نظام و امنیت ملی کشور را یک امر واجب و تکلیف شرعی بر همه دانست و گفت: دشمن برای عدم حضور در انتخابات از همه ابزارها به ویژه رسانه در فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی بیگانه استفاده کرده است ولی مردم با حضور در انتخابات آنان را ناکام می‌کنند.
امام جمعه اهل سنت بخش سیراف افزود: همه باهم برای اقتدار ایران اسلامی رأی می‌دهیم انتخابات باید مسابقه‌ای برای خدمت باشد.
وی گفت: امروز هر برگه رأی که به صندوق انداخته می‌شود در حقیقت رأی برای حفظ نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب و این برای کشور بسیار باارزش و پراهمیت است و با رأی خود سرنوشتمان را تعیین کنیم.
انتهای پیام/190/.