خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمریکا: تنش‌ها مانع مهمی برای تعامل مثبت با حکومت طالبان است - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 11:13
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر آزادی زندانیان این کشور از افغانستان گفت تنش ها مانع مهمی برای تعامل مثبت با حکومت طالبان است.
طالبان،افغانستان،آمريكايي،بازداشت،آمريكا،زندانيان،شهروندان

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد خواستار آزادی فوری و بدون قیدوشرط اتباع آمریکایی از زندان‌های افغانستان هستیم.
وی افزود بازداشت شهروندان آمریکایی در افغانستان نیز مانع مهمی برای تعامل مثبت با این کشور است.
میلر اظهار داشت: «مقامات آمریکا به طور مداوم و پیوسته از جمله در دیدار با نمایندگان طالبان برای آزادی فوری و بدون قیدوشرط آمریکایی‌های بازداشت‌شده در افغانستان تأکید می‌کنند».
برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند شماری از اتباع آمریکایی در زندان‌های افغانستان هستند اما آمار دقیقی از این زندانیان اعلام نشده است.
«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی حکومت طالبان مردادماه سال جاری گفته بود شماری از شهروندان کشورهای خارجی از جمله چند آمریکایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.
وی بدون ارائه آماری از شمار افراد بازداشت‌شده، تاکید کرده بود این افراد در ارتباط با برخی از مسائل از جمله «مسائل امنیتی» بازداشت شده‌اند.
«مایکل مک‌کال» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز بهمن ماه سال جاری اظهار داشت آمریکا به تلاش‌ها برای رهایی شهروندان این کشور که به‌طور «غیرقانونی» در بازداشت طالبان هستند، ادامه می‌دهد.
شمار زندانیان آمریکایی در افغانستان مشخص نیست اما پیش از این «حبیب‌الله بدر» معاون نظامی اداره تنظیم امور زندان‌های حکومت طالبان شمار زندانیان خارجی در زندان‌های طالبان را 25 نفر اعلام کرده بود.
انتهای پیام/.