خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار اولمرت درباره عواقب حمله به رفح برای اسرائیل/ نتانیاهو باید جنگ را متوقف کند

تسنیم | بین‌الملل | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 11:13
یکی از نخست وزیران اسبق رژیم صهیونیستی که تجربه تلخ شکست مقابل حزب الله در جنگ جولای 2006 را دارد درباره عواقب حمله به رفح برای اسرائیل هشدار داده و اعلام کرد که نتانیاهو باید جنگ را متوقف کند.
نتانياهو،غزه،جنگ،رفح،رژيم،حمله،اولمرت،صهيونيستي،اسرائيل،اعلام

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی طی سخنانی در واکنش به تهدیدات سران این رژیم برای حمله به رفح گفت: حمله به رفح خطری است که اسرائیل نمی‌تواند آن را تحمل کند.
خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از اولمرت اعلام کرد که حمله به رفح ممکن است گامی فراتر از حد لازم باشد و «بنیامین نتانیاهو» (نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی) باید جنگ را متوقف و روی طرحی تمرکز کند که بتواند ارتش اسرائیل را از نوار غزه بیرون بکشد و برای ورود نیروهای بین‌المللی به غزه تلاش کند.
اولمرت پیشترهم با انتقاد از سیاست‌های اشتباه نتانیاهو در جنگ غزه گفته بود: از لحظه‌ای که نتانیاهو اعلام کرد نابودی حماس هدف اصلی جنگ علیه غزه است، شانسی برای رسیدن به این هدف وجود نداشت.
حتی در آن زمان نیز همه کسانی که به این موضوع فکر می‌کردند می‌دانستند نابودی حماس صرفا یک آرزو است که رسیدن به آن حتی در شرایطی غیر از شرایط کنونی غزه نیز ممکن نیست.
وی تاکید کرد: نتانیاهو باید بفهمد هیچ امکانی برای دستیابی به اهدافی که در جنگ غزه تعیین کرده وجود ندارد.
نتانیاهو به روش‌های فریبکارانه و تقلب سیاسی متوسل شده و روشن است که هیچ شانسی برای تحقق انتظارات و اهدافی که نتانیاهو در غزه تعیین کرده وجود ندارد.
نتانیاهو همچون یک بازیگر نمایش رفتار می‌کند و تنها چیزی که برای او اهمیت دارد این است که از پیامدهای شکست در 7 اکتبر فرار کند.
این درحالی است که نتانیاهو پیشتر در مصاحبه با شبکه «ای بی سی» آمریکا گفته بود هرکس که به کار ما در رفح نه بگوید، درواقع ما را به شکست در جنگ غزه دعوت کرده است.
چند روز قبل رسانه‌های عبری فاش کردند که اختلافات زیادی میان نتانیاهو و ارتش اسرائیل بر سر حمله به رفح وجود دارد.
«یارون آبراهام» تحلیلگر امور نظامی در شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کارشناسان و تحلیلگران در توانایی نتانیاهو برای رسیدن به مفهوم «پیروزی مطلق» که اخیرا بسیار آن را تکرار می‌کند، تردید زیادی دارند؛ به ویژه اینکه او اهداف شخصی و جنگ را با هم آمیخته است.
انتهای پیام/