خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اقدامات وزارت آموزش و پرورش برای انتخابات ۱۱ اسفند/ بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز رای اولی هستند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 11:11
معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد دانش آموزان پایه دوازدهم که متولد ١٢ اسفند ١٣٨۴ به قبل هستند بیش از ۵٠٠ هزار نفر است.
انتخابات،دانش،آموزان،پويش،راي،پورثاني،دعوت،برگزار،مجلس

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
محمدحسین پورثانی، معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تعداد دانش آموزان پایه دوازدهم که متولد ١٢ اسفند ١٣٨۴ به قبل هستند بیش از ۵٠٠ هزار نفر است.
وی افزود: در فضای حضوری برای رای اولی‌ها در سراسر کشور جشن تکلیف سیاسی برگزار شد.
در ورزشگاه آزادی برای رای اولی‌های تهرانی این جشن را برگزار کردیم.
او با بیان این که برای انتخابات مناظره دانش آموزی برگزار شده است؛ ادامه داد: ٨ اسفند سال جاری زنگ مجلس را داشتیم.
در این برنامه تمام معلمان با متنی که آماده شده مجلس را به دانش آموزان معرفی کردند.
وی در خصوص پویش دعوت دانش‌آموزی اظهار کرد: در این پویش هر دانش‌آموزی که در انتخابات شرکت می‌کند دو نفر را برای شرکت در انتخابات دعوت می‌کند.
پورثانی گفت: دانش آموزان می‌توانند در قالب دلنوشته، پادکست و...
خود درباره انتظارات از نمایندگان مجلس را به بسیج دانش آموزی مدرسه خود تحویل داده تا ما آن‌ها را به صورت کتابی درآورده و به نمایندگان تحویل دهیم.
وی افزود: در طرح پویش شوق حضور نیز که از دهه فجر آغاز شده دانش آموزان در قالب‌های مختلفی از جمله نقاشی، پادکست، ویدیو و دلنوشته در سه محور، دعوت ویژه دانش آموزان متوسطه دوم، رای تو آینده من ویژه دانش‌آموزان ابتدایی و چشمه جاری در خصوص ولایت فقیه، آثار خود را ارسال می‌کنند و پس از داوری به آثار برگزیده جوایزی اهدا خواهد شد.
وی با بیان این که موکب‌هایی در مدارس اخذ رای ایجاد می‌شوند؛ اظهار کرد: دانش آموزان خبرنگار پانا در روز انتخابات، انتخابات را روایت می‌کنند.
پورثانی طرح پویش نشان آزادی را از دیگر برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش در انتخابات عنوان کرد و گفت: در این طرح دانش آموزانی که به لحاظ سنی نمی‌توانند رأی بدهند در روز انتخابات به همراه والدین خود در شعب انتخابات حضور پیدا می کنند و انگشت خود را در استامپ می‌زنند و در کنار پدر و مادر خود یا در کنار صندوق انتخابات عکس می‌گیرند و برای ما ارسال می‌کنند.