خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حجم یک متری برف در اغلب محله‌های منطقه یک تهران

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 11:06
ارتفاع برف در پنجمین روز برفی شمیران در اغلب محله‌های شمال تهران به یک متر رسیده و عملیات برف‌روبی با تلاش شبانه روزی نیرو‌ها در حال انجام است.
معابر،نيروي،منطقه،صباغ،شن،بارش

سید مهدی صباغ شهردار منطقه یک تهران گفت: بارش برف در محدوده‌های ولنجک، دربند، امامزاده قاسم و جماران به ارتفاع ۸۰ سانتی‌متر تا یک متر رسیده که با کمک سازمان مدیریت پسماند و تلاش نیرو‌ها معابر تحت کنترل است.
او افزود: ۲۵۰ دستگاه خودروی برف‌روب، ۳۳ بابکت و حدود ۷۰۰ نیروی انسانی در معابر این منطقه در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۵۰۰ نفر نیروی برف‌روب هستند که روی خودرو‌ها در حال کار بوده و ۲۰۰ نیروی فضای سبز هم در حال تکاندن درختان هستند.
شهردار منطقه یک تهران گفت: از ابتدای بارش برف تا الان حدود پنج هزار تُن شن مخصوص روی معابر پخش شده که این اقدام با هیچ یک از مناطق دیگر قابل مقایسه نیست.
وی افزود: مردم هم باید امکانات لازم را برای خودرو‌ها از قبیل زنجیرچرخ همراه خود داشته باشند و در عبور از معابر کمی تامل کنند؛ معمولا سُرخوردگی و عدم کیفیت لاستیک خودرو‌ها باعث می‌شود که محور بسته شود و ماشین و ادوات ما پشت ترافیک گیر کند.
صباغ تصریح کرد: در طول بارش‌ها شن مخصوص به موقع روی معابر پاشیده شد و ماموران پلیس راهور هم در صحنه حضور داشتند و نسبت به مدیریت ترافیک و هدایت رانندگان اقدام کردند و همه معابر اصلی و درجه دو باز است و معابر درجه سه و ...
نیز در حال بازگشایی است.