خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازگشایی کتابفروشی «کتاب اندیشه» با هدف تبدیل به مرکز ترویج کتاب‌های علوم انسانی اسلامی - تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 10 اسفند 1402 - 10:30
آیین بازگشایی از کتابفروشی جدید سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با نام «کتاب اندیشه»و نشر راه نشان و سایت جدید این انتشارات برگزار می شود.
پژوهشگاه،اسلامي،انديشه،آثار،انتشارات،تخصصي،مخاطبان،عامل

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم،‌ محمد جنتی مدیر عامل سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی خبر از آیین بازگشایی از کتابفروشی جدید سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با نام «کتاب اندیشه»و نشر راه‌نشان و سایت جدید این انتشارات داد و گفت: آیین بازگشایی فروشگاه کتاب اندیشه و رونمایی از نشر جدید راه‌نشان با حضور و سخنرانی آیت الله علی اکبر رشاد رییس و مؤسس پژوهشگاه، علی رمضانی مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران و میثم نیلی مدیر عامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
همچنین رونمایی از نسخه جدید پایگاه اطلاع رسانی و فروش آثار سازمان انتشارات پژوهشگاه از دیگر برنامه‌های این آیین خواهد بود.
جنتی افزود:‌ عموم آثار تولید شده در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تخصصی هستند و مخاطب خاص سراغ آن‌ها می‌رود با این وجود این آثار توانایی پاسخ دادن به مسائل عموم مردم و مخاطبان را نیز دارد.
به همین دلیل زیرساختی برای تبادل نظر و ترویج آثار پژوهشگاه با رویکرد مرکز تخصصی علوم انسانی اسلامی لازم بود.
ضرورت این مسئله ایجاب می‌کرد تا کتابفروشی کتاب اندیشه با شرایط و موقعیت جدید و با ایده تبدیل شدن به مرکز تخصصی ترویج کتاب‌های علوم انسانی اسلامی با محوریت مخاطبان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به کار خود ادامه دهد.
مدیر عامل سازمان انتشارات پژوهشگاه همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر نشر راه‌نشان، نشری است که واسطه میان آثار تخصصی و مخاطبان عمومی قرار خواهد گرفت.
آثار تخصصی پژوهشگاه در فرایندی تبدیل به آثاری قابل استفاده برای عموم علاقمندان و مخاطبان علوم انسانی و علوم انسانی اسلامی خواهند شد.
انتهای پیام/