خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خرده‌فروشان موادمخدر نباید احساس امنیت کنند

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 08 اسفند 1402 - 23:31
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا گفت:در موضوع مبارزه با موادمخدر باید به نحوی عمل شود که خرده فروشان به هیچ عنوان احساس امنیت نکنند.
موادمخدر،مبارزه،خرده،پليس،فروشان،معتادان،برخورد،قرارگاه،حوزه ...

سردار ایرج کاکاوند در بیست و سومین جلسه قرارگاه تشدید برخورد با خرده فروشان موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر که با حضور نهاد‌های درون و برون سازمانی مسئولیت‌دار در این حوزه در محل ستاد پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا برگزار شد، اظهارکرد: از تمام دستگاه‌هایی که از زمان تشکیل قرارگاه برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر همگام با پلیس به ایفای نقش و مسئولیت خود پرداختند، قدردانی می‌کنم؛ امیدوارم با ارتقاء تعامل و هم افزایی‌های بیشتر، شاهد کسب توفیقات روزافزون در این حوزه باشیم.
وی در ادامه به بیان ضرورت راه‌اندازی قرارگاه تشدید برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر پرداخت و خاطرنشان کرد: خوشبختانه برابر تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور مبنی بر راه‌اندازی این قرارگاه از اسفندماه سال گذشته، شاهد وضعیت مطلوبی نسبت به ساماندهی معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان موادمخدر هستیم؛ همچنین با اشراف اطلاعاتی، نقاط آلوده تحت رصد و پوشش انتظامی پلیس قرار گرفته است و با قاطعیت با خرده فروشان مواد مخدر در این نقاط برخورد می‌شود.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه محیطی به دور از آلودگی حق همه مردم است، گفت: آنچه که دغدغه و مطالبه عمومی مردم بوده و به حق هم هست، برخورداری از محیط زندگی به دور از آلودگی و آسیب‌های اجتماعی است.
کاکاوند تصریح کرد: در این ارتباط در حوزه مبارزه با موادمخدر آنچه که امروز برای مردم مزاحمت ایجاد کرده است، حضور معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر در سطح معابر است؛ بدون تردید پلیس با هرگونه اقدامی که منجر به برهم زدن امنیت روانی جامعه باشد با قاطعیت مبارزه خواهد کرد.
برابر تاکیدات فرمانده کل انتظامی کشور، استمرار اجرای طرح‌های آرامش در شهر و تثبیت وضعیت مناطق پاک سازی شده و نیز رضایتمندی مردم، مهم‌ترین انتظار از مسئولین و دست اندرکاران است که امیدواریم این مهم با جدیت دنبال شود.
وی تاکید کرد: بدون تردید در موضوع مبارزه با موادمخدر باید به نحوی عمل شود که خرده فروشان به هیچ عنوان احساس امنیت نکنند و ما حتما باید ارتباط سه حلقه عمده فروش، خرده فروش و مصرف کننده را با تمرکز بر خرده‌فروشان قطع کنیم.
کاکاوند در ادامه مبارزه با اعتیاد را نیازمند مشارکت همگانی دانست و افزود: از آنجایی که پاکسازی چهره شهر‌ها از مظاهر اعتیاد برای کاهش نگرانی جامعه و خانواده مسئولیتی ملی و همگانی است؛ بی شک هم افزایی، تعامل و ارتباط دو سویه با دستگاه‌های مسئولیت‌دار در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا همچنین بر استمرار اجرای طرح‌های آرامش در شهر به‌ویژه در روز‌های پایانی سال تاکید کرد و گفت: اجرای طرح‌های آرامش در شهر با هدف رفاه حال شهروندان در ایام تعطیلات نوروز با جدیت بیشتری نسبت به سایر ایام پیگیری می‌شود که در نهایت مجموع این اقدامات باعث می‌شود در هنگام سفر‌های نوروزی استان‌های سراسر کشور چهره بدی نداشته باشد.