خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جنگ در شمال فلسطین و جنوب لبنان مانند یک چاقوی دولبه است

مشرق | بین‌الملل | دوشنبه، 07 اسفند 1402 - 19:00
رژيم،صهيونيستي،لبنان،حملات،توافق،جنوب،شمال،اسرائيل،حزب،الله، ...

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تحولات جهان اسلام در مطلبی به موضوع توافق رژیم صهیونیستی و حماس پرداخت و نوشت:
یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در جریان بازدید از مقر فرماندهی شمال در شهرک صفد بیان داشت که حتی اگر با حماس در خصوص آتش‌بس در غزه و آزادی زندانیان توافق حاصل شود، اقدامات علیه حزب‌الله ادامه خواهد یافت.
یوآف گالانت تهدید کرد که بمباران علیه مواضع حزب الله لبنان را تا زمان رسیدن به اهداف ادامه خواهد داد.
وی پیش‌تر نیز قول داده بود که حزب الله را از رودخانه لیتانی در جنوب لبنان یا از طریق یک توافق سیاسی یا از طریق اقدام نظامی حذف و به عقب خواهند راند.
تاکنون در تبادل آتش میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله بیش از ۲۰۵ تن از نیروهای لبنانی به شهادت رسیده و تعدادی دیگر زخمی شدند.
در طرف مقابل نیز تلفات انسانی قابل توجهی به رژیم صهیونیستی وارد شده است، اما رژیم صهیونیستی از بیان تلفات واقعی خود امتناع می‌کند.
لازم به ذکر است تاکنون در جریان حملات حزب‌الله به مواضع اسرائیل، دو سامانه گنبد آهنین و دستکم ۲۸ نفربر، ۲۵ تانک و ۴ خودروی لجستیکی مورد هدف قرار گرفته و منهدم شدند.
طی روزهای اخیر، رژیم صهیونیستی دایره و شدت حملات خود را نسبت به هفته‌های گذشته افزایش داده است.
بررسی نوع حملات و موضع گیری مقامات اسرائیلی نشان می‌دهد که آنها در پی بهره برداری حداکثری از نبردهای شمال فلسطین هستند.
به عبارت دیگر، رژیم اسرائیل تلاش میکند تمامی اهدافی که تا پیش از این در جنوب لبنان از دست یابی به آنها عاجز بود را از رهگذر این جنگ به‌دست آورده و محقق کند.
از این رو باید گفت که جنگ در شمال فلسطین و جنوب لبنان مانند یک چاقوی دولبه است و همانطور که باعث تحت فشار قرار گرفتن رژیم اسرائیل شده است، اما می‌تواند نتیجه معکوس هم داشته باشد.
مدیریت صحنه نبرد و پیاده سازی به‌موقع ضدتاکتیک‌ها نقشی کلیدی در موفقیت و یا عدم موفقیت حزب الله در آینده نبردها در این منطقه ایفا می‌کند.
*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.