خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نامزدهای شورای ائتلاف در 3 حوزه انتخابیه خراسان جنوبی مشخص شدند + اسامی

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 07 اسفند 1402 - 18:48
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: در مجموع چهار نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در این خراسان جنوبی مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی است.
شوراي،انقلاب،اسلامي،ائتلاف،نيروهاي،انتخابات،نفر،شانا،نامزدها ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسن خسروی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب برای حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات، اظهار کرد: همگان برای ایجاد شور انتخابات وظیفه دارند تا دشمن نتواند این حضور و مشارکت را انکار کند.
وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای معرفی نامزدهای مورد تایید انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: درب شورا در این مدت به روی همه نامزدهای انتخابات باز بوده است و هر نامزد انتخاباتی تایید صلاحیت شده که بخواهد مورد تایید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی باشد باید میثاق‌نامه این شورا را امضا کند که اگر به هر دلیلی جزو اولویت‌ها تشخیص داده نشدند، اگر شورا از آنان بخواهد به منظور حفظ وحدت در جبهه انقلاب به نفع نامزد مورد نظر و مورد حمایت شانا از ادامه رقابت انصراف داده و برای رای آوری نامزد نهایی شانا تلاش کنند.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی به مراحل چهارگانه (سه مرحله در استان و یک مرحله در مرکز) فرایند نامزد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: ابتدا نامزدهای انتخابات مجلس در مجمع شهرستانی ثبت‌نام و میثاق‌نامه را امضاء می‌کنند بعد از مصاحبه و ارائه برنامه‌ها سه نفر به مجمع استانی معرفی می‌شوند.
خسروی تصریح کرد: افراد معرفی شده به کارگروه استانی مجمع که اعضای آن از افراد خبره هستند باید دوسوم رای این کارگروه را از آن خود کنند اما اگر این افراد در کارگروه استانی دوسوم آرا را کسب نکردند به شانای مرکزی معرفی می‌شود که در مرکز آرا لازم را کسب کند.
وی در ادامه اعلام کرد: در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نامزد آن قطعی شده و «محمدرضا رئیسیون» است.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه سردار «علی مولوی حقیقی» در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف نامزدهای مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است گفت: حجت الاسلام «نصیرایی» و «محمدرضا رجبی‌مقدم» نیز نامزدهای مورد حمایت این شورا در دوازدهمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه طبس، فردوس، سرایان و بشرویه است و از حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه هم نامزدی به عنوان شاخص معرفی نشد.
خسروی بیان کرد: فرآیند رسیدن به گزینه نهایی شانا در حوزه انتخابیه بیرجند درمیان خوسف مطابق دستورالعمل و جمعی صورت گرفته و هیچ گونه اعمال نظر شخصی درآن نبوده است.
وی با بیان اینکه همه نامزدهای انتخابات جزو سرمایه‌های نظام اسلامی هستند و نباید نسبت به احدی از اینها توهین و تخریب صورت گیرد، ادامه داد: اگر ما تشنه خدمت هستیم باید باصفا و یکدلی برای شور انتخاباتی رقابت کنند.
خسروی با تأکید بر اینکه همه باید به عهد و پیمان خود و میثاق‌نامه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی وفادار باشند، افزود: کسانی که امروز علیه شانا صحبت می‌کنند برادران عزیز و انقلابی ما هستند که وقتی اولویت به آنان تعلق نگرفت می‌پرسند که چطور اینگونه شد و به برخی به عهد خود وفا نمی‌کنند.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی توضیح داد: ما قوه قهریه نداریم، قوه ما همان عهد و پیمانی(میثاق‌نامه) است که با ما می‌بندند؛ شانا اکنون خیلی قانونمندتر، قوی‌تر، دقیق‌تر و وسیع‌تر شده و حتی از منابعی هم استعلام گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ما در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به حد توان خود در خصوص نامزدهای انتخابات تحقیق و بررسی می‌کنیم و میزان حال افراد است، تصریح کرد: ما نمی‌گوییم همه افراد به ما اعتماد کنند چون مردم در انتخاب نامزد اصلح آزاد هستند اما معتقدیم خردجمعی خطای آن خیلی کمتر از فرد است.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در ادامه خاطرنشان کرد: از طرفی همه کسانی که مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند حرمت قائل هستیم و اگر حاضر باشند در گردونه‌ کار خود خواهیم داشت که از تجربه و برنامه‌های آنان استفاده کنیم.
حسین اژدری- دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی هم در این نشست خبری گفت: از 114 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان، 56 نامزد به شانا مراجعه کردند که نشان می‌دهد حدود 50 درصد داوطلبان این دوره از انتخابات به این شورا مراجعه داشته‌اند.
وی افزود: از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف 22 نفر به این شورا مراجعه داشته‌اند که از این تعداد 14 نفر مورد مصاحبه قرار گرفتند و یک نفر هم میثاق‌نامه شانا را امضاء نکرد.
اژدری ادامه داد: براساس شاخص‌ها 6 نفر مورد تایید شانا قرار گرفتند که دو نفر از آن‌ها رای مساوی داشتند و در مجموع سه نفر از این‌ها نیز به مجمع استانی معرفی شدند.
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی تعداد نامزدهای مراجعه‌کننده در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه را هفت نفر، طبس، فردوس، سرایان و بشرویه را چهار نفر و زیرکوه و قاینات را نیز هفت نفر اعلام کرد.
انتهای پیام/250/.