خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر امور خارجه لهستان: اعتبار واشنگتن در خطر است

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | دوشنبه، 07 اسفند 1402 - 18:24
وزیر امور خارجه لهستان گفت: وعده آمریکا برای کمک به اوکراین لازم است با عمل دنبال شود در غیر اینصورت اعتبار آمریکا از بین می‌رود.
اوكراين،بايدن،كنگره،تصويب،كمك،مجلس،سيكورسكي،اعتبار،لايحه،نما ...

رادوسلاو سیکورسکی، وزیر امور خارجه لهستان هشدار داد، اگر کنگره درخواست جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین را تأیید نکند، اعتبار ایالات متحده از بین خواهد رفت.
اگرچه سنا اوایل ماه جاری لایحه ۹۵ میلیارد دلاری کمک به اوکراین، اسرائیل و تایوان را تصویب کرد، مخالفت جمهوری خواهان مجلس نمایندگان تصویب لایحه این قانون را متوقف کرد، زیرا آن‌ها اعتبار برای کنترل‌های مرزی سخت‌تر برای جلوگیری از جریان مهاجرت غیرقانونی را به کمک به اوکراین ارجح می‌دانند.
مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان، از گذاشتن این طرح به رای گیری خودداری کرد و گفت که ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد تا کنگره آن را به میز بایدن بفرستد.
سیکورسکی در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌ان در روز یکشنبه گفت اوکراین در حال حاضر در «حالت دفاعی» است و به دلیل کمبود مهمات در میدان جنگ با شکست مواجه است.
او افزود: آن‌ها مغلوب شده اند.
در اطراف آودیوکا، که در توپخانه هشت به یک تیراندازی شده است.
آن‌ها اوضاع در خط مقدم را به گردن جمهوریخواهان مجلس می‌اندازد که لایحه بودجه تکمیلی را که شامل بیش از ۶۰ میلیارد دلار کمک به اوکراین است، تصویب نمی‌کنند.
سیکورسکی در پاسخ به این سوال که پیام او به مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان چه خواهد بود، پاسخ داد: من می‌گویم...
این سرنوشت اوکراین است، این مردم شکنجه‌شده اوکراین هستند که از شما التماس می‌کنند، اما این اعتبار کشور شما نیز هست که ممکن است از دست برود.
وی در ادامه سفر سال گذشته بایدن به کی‌یف را یادآوری کرد و گفت که رئیس‌جمهورآمریکا متعهد شده است که هر کاری که لازم باشد و هر زمان که طول بکشد برای اوکراین انجام دهد.
ماه‌هاست که بایدن برای تصویب بودجه نظامی اضافی برای کی‌یف در کنگره تلاش کرده و استدلال می‌کند که اوکراین بدون کمک ایالات متحده درگیری را از دست خواهد داد.
او در اوایل ماه جاری سقوط آودیوکا، یک پایگاه کلیدی دونباس برای کی یف را به دلیل "عدم اقدام کنگره" مقصر دانست و مدعی شد که نیرو‌های اوکراینی مجبور به عقب نشینی به دلیل کاهش ذخایر مهمات شدند.
مسکو ارسال تسلیحات غربی به اوکراین را محکوم کرده و استدلال می‌کند که این اقدام تنها درگیری را طولانی می‌کند.