خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری انتخابات در غرب استان تهران با مشارکت 10 هزار عامل اجرایی

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 07 اسفند 1402 - 17:30
بیش از 10 هزار نفر به عنوان عامل اجرایی و پشتیبانی برای برگزاری با شکوه و پرشور انتخابات مجلس دوازدهم و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در شهرستان های بهارستان، رباط کریم و شهریار فعالیت خواهند کرد.
انتخابات،شهرستان،برگزاري،بهارستان،شهريار،انتخاباتي،فرماندار، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از غرب استان تهران، بر اساس آمار ارائه شده در شهرستان‌های شهریار، رباط کریم و بهارستان، 10 هزار و 100 نیرو مشارکت کننده اعم از عوامل اجرایی و پشتیبانی در انتخابات فعالیت خواهند کرد و در مجموع 661 صندوق رأی در این شهرستان‌ها تعبیه شده است که جزئیات آن در ادامه آمده است.
فعالیت 3600 عامل اجرایی در رباط‌کریم
امید احمدی؛ فرماندار رباط‌کریم در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به وجود 147 شعبه اخد رای در سه شهر رباط‌کریم، نصیرشهر و پرند افزود: شهرستان رباط‌کریم در برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری آمادگی 100 درصدی دارد.
وی با بیان اینکه 3600 عامل اجرایی در شهرستان رباط‌کریم فعال هستند، گفت: کمیته پشتیبانی ار آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات برخوردار است و مانورهای انتخاباتی نیز در شهرستان برگزار شده است.
فرماندار شهرستان رباط‌کریم با بیان اینکه 73 نامزد انتخاباتی از سوی شورای نگهبان برای حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان تأیید صلاحیت شدند، بیان کرد: انتخابات پرشور و با مشارکت بالایی را شاهد خواهیم بود و قطعا بازهم نا امیدی دشمنان را به عینه خواهیم دید.
احمدی تصریح کرد: به دنبال برگزاری مناظره نامزدهای انتخابات مجلس دوازدهم در شهرستان رباط کریم هستیم که از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی بهره خواهیم برد.
220 صندوق رأی در بهارستان
عبدالله نوحی؛ فرماندار بهارستان نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه طبق جدول زمان‌بندی انتخابات برنامه‌ریزی‌های مناسب برگزاری انتخابات در شهرستان انجام شده است، گفت: محل‌های استقرار شعب اخذ رأی تعیین شده و 220 صندوق رأی در شهرستان بهارستان وجود دارد.
وی با بیان اینکه از برنامه زمان‌بندی انتخابات جلوتر هستیم، افزود: اقدامات خوبی برای برگزاری انتخابات باشکوه و پرشور انجام شده و از آمادگی 100درصدی برای برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم و مجلس خبرگان رهبری داریم.
فرماندار بهارستان به برگزاری نشست‌ با گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه برای پرشور شدن انتخابات اشاره و تصریح کرد: فرصت‌های مغتنمی در مناسبت و ایام اعتکاف، دهه فجر و اعیاد شعبان وجود داشت که همه برنامه پیوست انتخاباتی دارد.
نوحی با بیان اینکه بیش از 50 نفر برای انتخابات مجلس دوازدهم تایید صلاحیت شده‌اند، گفت: از لحاظ سلامت و امنیت، تمهیدات خوبی برای برگزاری انتخابات پیش بینی شده است.
وی اضافه کرد: جلسات منظم هیئت‌های اجرایی و نظارت برگزار شده و برابر قانون به وظایف خود عمل می‌‌کنند.
این هیئت‌هابا آخرین قوانین انتخاباتی نیز آشنا شده‌اند.
فرماندار بهارستان با اشاره به مشارکت 4500 نفر به عنوان عوامل اجرایی و پشتیبانی در انتخابات شهرستان بهارستان گفت: نباید از ظرفیت ادارات دولتی بهارستان به نفع یا علیه نامزد انتخاباتی استفاده شود و این موضوع خط قرمز است ولی طبق ماده 74 ادارات و دستگاه‌های دولتی برای برگزاری جلسات می‌توانند ظرفیت‌های خود را به طور یکسان در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار دهند.
آمادگی 100درصدی شهریار
علیرضا فاتحی‌نژاد؛ فرماندار ویژه شهریار نیز در گفت‌‌وگو با خبرگزاری تسنیم در شهریار با اشاره به آمادگی 100درصدی شهرستان مبنی بر برگزاری انتخابات بیان کرد: همایش‌ها و جلسات مستمر با اقشار، گروه‌ها و جریانات مختلف برگزار شده است.
وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار نیرو مشارکت کننده (عوامل اجرایی و پشتیبانی) در انتخابات شهرستان شهریار فعالیت خواهند کرد، افزود: 110 نامزد انتخابات مجلس دوازدهم از حوزه انتخابیه شهرستان شهریار تأیید صلاحیت شده و به رقابت خواهند پرداخت.
فرماندار ویژه شهرستان شهریار به وجود 294 صندوق آراء در این شهرستان اشاره کرد و گفت: هیئت‌های اجرایی و نظارت در شهرستان جلسات مستمر و نحوه برگزاری انتخابات پرشور را با جدیت دنبال می‌کنند.
فاتحی‌نژاد با بیان اینکه کارکنان دولت در زمان ساعت کاری در ایام انتخابات از هرگونه فعالیت انتخاباتی نامزدها پرهیز کنند، گفت: استفاده از جایگاه، عنوان، مقام یا موقعیت اداری و سازمانی برای فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی ممنوع است و کارکنان دولت نمی‌توانند از امکانات و اموال دستگاه‌های دولتی برای فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی استفاده کنند.
فرماندار ویژه شهرستان شهریار خاطرنشان کرد: رعایت بی‌طرفی کامل و عدم اقدام یا اعلام نظر به نفع یا به ضرر نامزدها و احزاب و گروه‌های سیاسی در انتخابات و مواضع کارمندان و مدیران ادارات شهریار الزامی است.
انتهای پیام/