خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعتراضات کشاورزان در مادرید و بروکسل برای فشار به اتحادیه اروپا

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 07 اسفند 1402 - 16:49
کشاورزان اروپایی در راستای اعتراض به قیمت های ارزان کالاهای کشاورزی و واردات اجناس ارزان قیمت از اوکراین، به خیابان های مادرید و بروکسل آمدند.
كشاورزان،اروپا،اتحاديه،كشاورزي،قيمت،ارزان،معامله،اعتراض،سبز، ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، همزمان با نشست وزیران کشاورزی اتحادیه اروپا، کشاورزان امروز دوشنبه در اعتراض به قیمت های ارزان سوپر مارکت و توافق های تجارت آزاد در بروکسل به خیابان ها آمدند و لاستیک های خودروها را آتش زدند.
پلیس ضد شورش با خودروهای آب پاش کشاورزان معترض را هدف قرار دادند درحالیکه حدود 900 تراکتور نقاطی از شهر بروکسل را بند آورده بودند.
.
کشاورزان در سراسر اروپا چند هفته‌ای است خواستار اقدام هایی از سوی سیاست گذاران برای تسهیل قوانین هستند تا از قیمت های ارزان سوپر مارکت و واردات ارزان قیمت که عمدتا از اوکراین انجام می شود، در امان بمانند.
یک اعتراض دیگر نیز در مادرید اسپانیا برگزار شد که در آن کشاورزان با زدن سوت و کوبیدن طبل از اتحادیه اروپا خواستد تا تغییراتی را در «سیاست معمول کشاورزی» ایجاد نماید.
در ورشو، پراگ و همچنین در بخارست، ریگا و براتیسلاوا هم اعتراضات مشابهی وجود داشت و کشاورزان در سراسر اروپای شرقی این روزها گذرگاه های مرزی و ورودی بزرگراه ها را مسدود می کنند، زیرا کشاورزان با سیاست کشاورزی اتحادیه اروپا موافق نیستند و به اصطلاح معامله سبز ازطرف آن ها به شدت رد می شود.
علاوه بر این، کشاورزان اروپای شرقی نسبت به واردات محصولات کشاورزی ارزان قیمت از اوکراین اعتراض دارند.
اتحادیه اروپا به عنوان بخشی از طرح معامله سبز متعهد به کاهش استفاده از کودها و آفت کش ها است و خواستار توجه بیشتر به اکوسیستم ها و تنوع در کشاورزی است.
هدف این است که این اتحادیه تا سال 2050 نسبت به آب و هوا خنثی شود.
چیزی که هنوز برای فعالان آب و هوا در اروپا بسیار کم است، برای کشاورزان 27 کشور عضو تصمیمی افراطی محسوب می شود.
اتحادیه اروپا متهم به بوروکراسی بیش از حد، مقررات بیش از حد، ایدئولوژی بیش از حد و ثبات قیمت بسیار کم است.
به زعم کشاورزان محصولات در نتیجه معامله سبز گرانتر می شوند.
در رقابت با محصولات خارج از اتحادیه اروپا، این به معنای یک نقطه ضعف رقابتی است.
انتهای پیام/