خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برگزاری جشنواره آیینی اقوام و بازی‌های بومی محلی غرب کشور در دهلران - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 16:12
جشنواره آیینی اقوام و بازی های بومی محلی منطقه غرب کشور به مناسبت هفته جوان با حضور تیم های بومی محلی استان های غرب کشور در بخش مرکزی دهلران برگزار شد.
جشنواره،محلي،بومي،ايلام،اقوام،برگزاري،اجراي،حضور،شهبازي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، جشنواره آیینی اقوام و بازی‌های بومی محلی منطقه غرب کشور به مناسبت هفته جوان با حضور تیم‌های بومی محلی استان‌های غرب کشور در دو بخش آقایان و بانوان در محل ورزشگاه روستای «حاضرمیل» در بخش مرکزی دهلران برگزار شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام در این آیین با بیان اینکه این جشنواره با حضور میهمانان کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شده است، اظهار داشت: برپایی سیاه چادر، پخت و پز غذاهای محلی، اجرای مسابقات تیر و کمان، هفت سنگ، دال پلان، اسب سواری، رژه تیم‌ها و اجرای شعر و سرود، طنز، مولودی‌خوانی و ساز و دهل از جمله برنامه‌های این جشنواره بود.
شهاب شهبازی در ادامه گفت: همچنین در این جشنواره برنامه‌های متنوع دیگری از جمله اجرای موسیقی سنتی، رژه تیم‌های شرکت کننده و همچنین برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری اجرا شد.
وی گفت: حضور پرشور مردم از اقوام مختلف لر،کرد، عرب و غیره در این جشنواره نشان از علاقه وافر آنها به حفظ و احیای آیین‌ها و سنت‌های بومی و محلی داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و احیای بازی‌های بومی محلی، آشنایی نسل جوان با فرهنگ و آداب و رسوم اقوام مختلف، ایجاد شور و نشاط در جامعه و همچنین معرفی ظرفیت‌های گردشگری منطقه عنوان کرد.
شهبازی در پایان گفت: با توجه به استقبال گسترده مردم از این جشنواره، انتظار می‌رود که در سال های آینده نیز شاهد برگزاری این جشنواره به صورت گسترده‌تر و با برنامه‌های متنوع‌تر باشیم.
انتهای پیام/180/