خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شکست نیکی هیلی از ترامپ در کارولینای جنوبی

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 16:06
«دونالد ترامپ» قاطعانه «نیکی هیلی» را در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه در ایالت کارولینای جنوبی شکست داد.
هيلي،ايالت،كاروليناي،پيروز،جنوبي،مقدماتي،درصد

به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق ایالت متحده با وجود اتهامات قضایی زیاد و موقعیت نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد به عنوان نامزد بومی کارولینای جنوبی که دو دوره به عنوان فرماندار پیروز این ایالت شد، به طور گسترده‌ای در این ایالت نیز مورد حمایت هم حزبی های خود قرار گرفت.
بر اساس گزارش‌ها، ترامپ با کسب ۵۹.۸ درصد آراء در مقابل ۳۹.۵ درصد برای هیلی، پیروز ایالت کارولینای جنوبی شد.
رویترز خاطرنشان کرد که این «پیروزی بزرگ» ترامپ درخواست‌های متحدان او را تقویت کرد که هیلی آخرین رقیب جمهوری‌خواه باقی‌مانده او، باید از رقابت خارج شود.
هیلی در مورد سهم رای خود گفت: ۴۰ درصد جمعیت کوچکی نیست.
تعداد زیادی رای دهنده در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان وجود دارند که می‌گویند یک جایگزین می‌خواهند.
دونالد ترامپ تا کنون پیروز پنج رقابت مقدماتی درون حزبی جمهوری‌خواهان در ایالت‌های آیووا، نیوهمپشایر، نوادا، جزایر ویرجین و اکنون کارولینای جنوبی ایالت زادگاه نیکی هیلی که چند سال متوالی فرماندار آن بود، شده است.
هیلی پیشتر و در آستانه انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان در کارولینای جنوبی، حملات شدیدی را علیه ترامپ و بایدن انجام داده بود و آنها را «پیرمردهای بدخلق» خطاب کرد.
از سوی دیگر، ترامپ به تازگی در یک گردهمایی انتخاباتی بار دیگر به رئیس‌جمهوری کنونی آمریکا و کابینه او تاخت و گفت: «اگر بایدن و اراذل او در سال ۲۰۲۴ پیروز شوند، بدترین اتفاقات پیش خواهد آمد.»