خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمادگی ۱۰۰ درصدی پلیس برای تامین امنیت انتخابات

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 16:01
سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور از بکارگیری ۱۹۰ هزار نیروی پلیس برای تامین امنیت انتخابات در ۱۱ اسفندماه خبر داد.
پليس،امنيت،قانون،استعلام،نظم،قضايي،صندوق،وظيفه

سردار سعید منتظرالمهدی گفت: به استناد مواد ۱۹ و ۶۸ قانون انتخابات‌، تامین نظم و امنیت انتخابات بر عهده پلیس می‌باشد، لذا با به کارگیری ۱۹۰ هزار نیرو، از جمله يگان ویژه، در سراسر کشور، به همراه دیگر دستگاه‌های امنیت ساز، از جمله بسیج، آمادگی لازم برای تامین نظم و امنیت انتخابات حاصل شده است.
سخنگوی فراجا با بیان اینکه برابر ماده ۵۸ قانون انتخابات‌، پلیس، یکی از مراجع پنجگانه استعلام می‌باشد، خاطر نشان کرد: در مرحله اول ۴۸ هزار و در مرحله نهایی حدود ۲۴ هزار استعلام از سوابق ثبت نام شدگان صورت پذیرفت که نتایج حاصله، در موعد مقرر به شورای محترم نگهبان ارسال شد.
وی با اشاره به اینکه برابر بندهای ۷۰ ،۷۶ و ۷۷ قانون انتخابات‌، وظیفه نظارت در حوزه تبلیغات نیز برعهده پلیس است، افزود: برابر با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی و رصد فضای مجازی این موضوع نیز در دستور کار پلیس قرار دارد و در صورت نیاز به تذکر و یا تشکیل پرونده قضایی، قطعا پلیس به وظیفه خود عمل خواهد کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا در پایان در رابطه با سوالی در خصوص نحوه رای گیری از مرزبانانی که در نقاط صفر مرزی مشغول به خدمت هستند، اظهار داشت: تأکید شده که این عزیزان به مناطقی که دسترسی به صندوق آراء میسر است، رای خود را به صندوق بیاندازند و در مناطق صعب العبور که به دلیل بارش برف امکان تردد وجود ندارد، از بالگرد استفاده شود.